Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül 2010 / 13:13
19 Eylül Gaziler Günü, Tokat'ta düzenlenen törenle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü, Tokat'ta düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Tokat Vali Vekili Mustafa Tüysüzoğlu, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Süleyman Sami Yiğitaslan, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Muharip Gaziler Derneği ile Güney Doğu Gaziler Derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Törende bir konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Taşova, Gaziler Günü'nün bu aziz vatana canını adayan kahramanların günü olduğunu söyledi. Gazilerin en büyük Gazi

Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşayan birer temsilcisi olduğunu belirten Taşova,"Gaziler şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarının şehit ve gaziler toprağı yapan, insanı ulus yapan değerlerdir" dedi.

Gazileri duygulandıran şiirin okunmasının ardından kürsüye gelen Yüzbaşı Mehmet Özdalyan da günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından sona eren törende geçen yıllarda düzenlenen Garnizon Şehitliği programı yer almadı. Törene katılanlar ordu evinde düzenlenen resepsiyona geçti. Bu arada tören sonrasında bayılan bir öğrenciye öğretmenleri yardım etti.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem