Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ağrılılar Derneği MHP Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar'ı Konuk Etti
Ağrılılar Derneği MHP Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar'ı Konuk Etti
14 Şubat 2009 / 01:35
Denizli'de yaşayan Ağrılılar tarafından kurulan Ağrılılar Derneği Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar'ı konuk etti.

Dokuzkavaklar Mahallesi'ndeki dernek binasında gerçekleşen toplantıya çok sayıda vatandaşı katıldı.

Coşkulu bir şekilde karşılanan Ümit Bahtiyar ve ekibine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, sıkıntılarını anlatarak, çözüm önerilerini dinledi. Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar, Denizli'de yaşayan herkesin Denizlili olduğunu belirterek, "Bu şehirde yaşayan, bu şehirde nefes alan bu şehrin imkanlarını kullanan ve bu şehirde karnını doyuran herkes Denizlilidir. Bu nedenle herkesin düşünceleri bizim için çok önemli"dedi.

Yaşanan ekonomik krizin etkilerini en aza indirmek için iş başına gelir gelmez önlem paketlerini yürürlüğe sokacaklarını belirten MHP Denizli Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar, "Vatandaşları rahatlatacak tedbirleri alacağız. Su, abone ve alınan diğer ücretlerde indirim yapacağız" dedi.

Kentsel dönüşüm projesini rafa kaldıracaklarını ve kimsenin evini yıkmayacaklarını belirten Bahtiyar, "Bizim anlayışımız yıkmak kırmak, zulmetmek değil, hoşgörü, güleryüz, ve ortak akılla sorun çözmektir. Pazarcının sorunlarını pazarcılarla, minibüsçülerin sorunlarını minibüsçülerlerle, hangi mahallelinin sorunu varsa o mahalle halkı ile birlikte karar vereceğiz.

Hemen ekonomik tedbirleri alıp, halkın giderlerini azaltacağız. İstihdam projelerini devreye sokarak, istihdamı artıracağız" dedi. Üçgen bölgesine modern bir belediye hastanesi yapacaklarını belirten Ümit Bahtiyar, "Hastanenin kaynakları hazır. Hemen işe başlayıp kısa sürede hizmete sokacağız. Bu bölgede büyük bir eğitim sorunu var. 9 mahallede lise yok.

Bu soruna el atarak Fatih ve Sevindik'te iki liseyi yaparak hizmete sokacağız" diye konuştu. Bahtiyar her mahallede belediye evi adı verilen merkezler yapılacağını, vatandaşın belediye ile her türlü istek ve taleplerinin bu merkezlerde gerçekleştirileceğini, ayrıca bu evlerde eğitim ve kültür birimlerini kurarak, kadınlar ve gençler için eğitim seminerleri düzenleneceğini söyledi.

Bahtiyar belediyenin bir diğer hizmetinin de kültürel faaliyetler olması gerektiğini belirterek, "Biz belediye imkanları ile tiyatrolar ve sinemalar yapacağız. Bu hizmetler de ücretsiz olacak. Kenar mahalledeki vatandaş da tiyatroya gidecek sinemaya gidecek" dedi.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem