Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AK Parti Başkan Adaylarını Açıkladı
AK Parti Başkan Adaylarını Açıkladı
15 Ocak 2009 / 22:04
Adalet ve Kalkınma Parti'sinin bazı ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Sinan Genim
AK Parti Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sibel Çarmıklı olarak açıklanırken,

Beykoz ve Sarıyer Belediye Başkanlarının aday olarak gösterilmeyeceği bildirildi.

KADIKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYISİNAN GENİM KİMDİR

Mimar. İstanbul’da doğdu. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu’nu 1969’da bitirdi. Restorasyon uzmanı yüksek mimar olarak Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi’nden mezun oldu. “İstanbul’un İskânı” konulu tezi ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde doktorasını verdi. TBMM Dolmabahçe ve Beylerbeyi Saraylarında mimar olarak çalıştı. Topkapı Sarayı, Aya irini gibi yapılarda araştırma ve mimarlık yaptı. 30 yıllık mesleki çalışmalarında, restorasyon ağırlıklı çalışmaların yanı sıra bir çok yeni yapı projesinde de çalıştı.

Pek çok sergi düzenlemesi yaptı. Yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. 1984 yılında Ulusal Mimarlık Ödülleri Koruma Ödülüne layık görüldü.1970 yılından bugüne sırasıyla, DGSA Mimarlık Yüksek Okulu, İ.Ü.Edebiyat Fakültesi ve MSÜ Mimarlık Fakültelerinde Öğretim Görevlisi olarak bulundu.

Taç Vakfı, Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, Sivas ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kurucu üyesidir. 1989-1994 Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi, 1994-1999 Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı. Halen serbest mimarlık çalışmalarının yanı sıra, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi, Taç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Beşiktaş Belediye Meclisi Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Hoşses, Sadi (1908-1994)
Besteci, ses sanatkârı. 1908 yılında Halep’te dünyaya geldi. Doğumundan üç ay sonra ailesi ile İstanbul’a yerleşti. Babasının görevi nedeniyletüm Anadolu’yu dolaştı. Babasının ölümünden sonra İstanbul’a yerleşti.

İstanbul’da Ticaret Okulu’ndan mezun olduktan sonra sekiz yıl İstanbul Elektronik İdaresi’nde çalıştı. Sonra İstanbul Radyosu, ardından da Ankara Radyosu’na geçti. Ankara Radyosu’nda 30 yıl ses sanatkârı, şef yardımcısı, koro şefi, repertuar hocalığı yaptı.Bir süre TV uzmanı olarak da çalışan Hoşses ticaretle de uğraştı. Türk Sanat Müziğine unutulmaz besteler kazandırmıştır.

Ayrıntılar az sonra...

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem