Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AK Parti Belediye Başkan Adayları
AK Parti Belediye Başkan Adayları
11 Ocak 2009 / 15:26
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkanlarını açıkladı.

BİZ BÜTÜN İL VE İLÇELERİMİZE TALİBİZ

5 yıl boyunca bize teslim ettiğiniz emanetinizi size teslim ettik ancak tekrar emanetimizi geri almak istiyoruz. Plan proje ürettik, hizmet ürettik eser ürettik ve bunları halkımıza sunduk. Şehirler medeniyetin aynasıdır. Medeniyetler onları var eden şehirlerle kendini gösterir. İstanbul'u, Edirne'yi Konya'yı anlamadan bizim medeniyetimiz anlaşılabilir mi? Bu şehirleri sevmeden, bizim medeniyetimizi sevebilirler mi? Yeni arkadaşlarımızın da bu hizmetle, bu aşkla çalışacaklarına gönülden inanıyorum. Şehirlerimizin kaybolan tarihlerini gün yüzüne çıkaracağız. Şehirlerimizin hepsine ayrım yapmadan hizmet götüreceğiz. Hiçbir aday adayımız seçildikten sonra rahata ereceğini sanmasınlar. Partimize aday adaylığı için çok talepler oldu. Çoğu zaman seçim yaparken zorlandık. Ancak seçime bir adayla girmek zorundaydık. Aday olamayan arkadaşlarımız belki rahatsızda olabilirler. Bütün bu değerlendirmeleri yaparken, hiçbir partide olmayan bir çalışma ile belirledik. Bu çalışmaları yaparken teşkilatlarımız milletvekillerimiz ile bir kanaate vardık. Aday olamayan kardeşlerimizin içerisinden bazıları bu rahatsızlıklarını farklı şekilde dile getiriyorlar. Yüzde yüz isabet ettik demedik. Bütün bu adımlarla ben inanıyorum ki inşallah en güzel en başarılı neticeyi yine biz alacağız. Samimi davrandık, niyetimiz de samimi. Bugün aday olamayan arkadaşlarımızı yarın başka pozisyonlarda değerlendirebiliriz." dedi.

SAMSUN BİZİMLE HAYAT BULDU

Samsun birçok açıdan türkiyenin önemli şehirlerinden biri. Kurtuluş savaşımızın meşalesinin yakıldığı, Gazi Mustafa Kemal'in çıktığı Samsun büyük bir şehrimiz. Orta ve Doğu Karadeniz'in Ankara ve İstanbul'a açılan kapısı. Büyükşehir belediyemizin hizmetleriyle bambaşka bir çehreye kavuştu. Bu zamanda Yusuf Bey kardeşimle ne gibi çalışmalar yapıldığını gördünüz. Samsun'dan başlayan karadeniz sahil yolunun tamamını bitirdik. 11 Km'lik Samsun yolunu bitirdik. Şubat ayında Samsun - Ankara duble yolunu açıyoruz. Samsun Bafra, Samsun Kavak yollarını da tamamladık. Hükümet olarak yaptığımız yatırımların sadece bazıları. Yerel de Samsun'a yeni bir sima kazandırdık. Bandırma vapurunun karaya yanaştığı liman adeta belediyemiz ile hayata döndürüldü. Bandırma müze gemisi ile burada tarihi canlandırdık. Samsun sahil kenti olmasına rağmen denizle bağlantısı kopuk bir şehrimiz iken, deniz kenarında yaşayan Samsunlular adeta deniz göremiyorlardı. Samsunluları denizle buluşturduk. Yapılan peyzaj çalışmaları ile Samsunlu şimdi modern bir şehirde yaşadığının farkına vardı. Başkanımızda bu ufuk vardı bunu gerçekleştirdi. Bugün Samsunda denize girilebiliyor. Modrn plajlar teleferik ve arıtma tesisleri ile samsunu yeniden ele aldık. 17 KM raylı sistem ihalesini beraber çalıştık ve inşaat çalışmalarına başladık. İnşallah 2 yıl içerisinde bu projeyi de tamamlıyoruz. Şehir merkezini üniversite ile buluşturacak. Köprüler yaptık, alt ve üst geçitler yaptık. Yakın da samsun inşallah mavi bayraklarla donatılmış olacak. TOKİ 2000 konut üretti. Dedik ki büyükşehir belediyeleri yaşlılara evinde bakım hizmeti verecek. Samsun Belediyesi 350 haneye evinde hizmet veriyor. Haftada iki kez ekiplerimiz evlere gidiyor, ev temizleniyor, doktorlarımız muayene ediyor aşçılarımız yemeklerini yapıyor ve yaşlılarımızın hayır duası alınıyor. Yıl boyunca bu uygulama haftada iki kez yapılıyor. 5 Yılda 500 trilyonluk yatırımı samsuna kazandırdı. Samsun büyükşehir belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ı yürüttüğü çalışmalar sebebiyle kutluyorum. Yeni dönemde de aynen devam diyoruz hayırlısı olsun.

AK PARTİ BURSA'DA ALTEPE DEDİ

Başbakan Erdoğan : "Yeşil Bursa, tarih şehrimiz, medeniyet şehrimiz BURSA. Otomotiv sanayimizin yüz akı BURSA. yıllar yılı ihmat edilmiş, ulaşımı ayrı bir çile gelmişti. Bakınız sadece geçtiğimz 5 yıl içerisinde bir metro yaptık kazandırdık. Bizden önce 4 kavşak vardı, belediyemiz buna 11 ilave etti. Belediyemiz Hızlı feribotu istanbul ile birleştirmek suretiyle iyi bir çalışma ile 75 dakikada İstanbul'dasınız. Bursa kent halini kısa zamanda bitirdik ve hizmete açtık. Merinos projemizde devam ediyor. Onu da en kısa zamanda tamamlayıp hizmeete sunacağız. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Hikmet Şahin Bey'e teşekkür ediyorum. Kendisi ile başarılı işler gerçekleştirdik. Başarılı olmak şart tabi yeter şart değil. Onun içinde Milletvekillerimizin görüşü doğrultusunda yeni bir aday belirledik. Yine Hikmet kardeşimizle aynı yerde çalışan beraber yürüdğümüz kardeşimiz, Osmangazi Belediye Başkanımız Recep Altepe. İnşallah Bursa'yı geleceğe yaraşır bayrağı taşıyacaktır. Aynı zamanda mimar olması münasebetiyle doğup büyüdüğü Bursa'da iki şeyi öne çıkaracağız. Bir yeşilini, bir de tarihini. Yeşil bursa istiyoruz beton Bursa istemiyoruz. Bursa Osmanlı tarihimizin başkentlerindendi. 200 park yapılmıştı biz 205 tane daha yaptık. 5 Tarihi mimarimiz restore edilmişti, 100 tarihi eserimizi restore edildi ve yeniden hayata geçirildi. Osmangazi'nin çehresini değiştiren Recep kardeşimiz inşallah şimdi de Bursa için hizmet edecek. Hemen bişey söylüyorum bak başkan Bursa şehir stadını şehir içerisinden çıkaracağız. Çok daha güzel UEFA şartlarına göre uygun bir şekilde inşaa edeceğiz." dedi.

ESKİŞEHİR GÖNEN İLE HAYAT BULACAK

Başbakan Erdoğan Eskişehir'i Prof. Dr. Hasan Gönen'e teslim etti.

Başbakan Erdoğan : "Eskişehirde tecrübesiyle plan ve projeleriyle hizmet üretecek bir kardeşimizi aday gösterceğiz. Eskişehirimizi güzelleştirmek ve hizmet üretmek için kollarımızı sıvıyoruz. Eskişehirimiz iletişimle yürüdü. Biz Eskişehirin alt yapısı ile üst yapısını birleştirecek, bazı şeylere engeller bile çıkarıldı. En sonunda o da aşıldı. Ama o olmaz burası yereldir bir halka hizmetin ulaşacağı yerdir. Şehir merkezinden geçecek hızlı treni yolun altından inşallah daha iyi hizmet verecek. Eskişehirle Ankara ve İstanbul'u birbirine yaklaştıracağız. Eskişehiri kentsel değişim dönüşümünü kendi dünyasında başarabilecek bu şekilde de teori ve pratiğini birleştirecek bir adayımız olsun dedik ve bu anlayışla müzakerelerimizi yaptık ve Eskişehirde doğmuş büyümüş Osmangazi Üniversitesinde öğretim üyeliğinden istifa ederek, Profesör Doktor Hasan Gönen beyi aday ilan ettik." dedi.

SAKARYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TAÇOĞLU

Başbakan Erdoğan Sakarya Belediye Başkanını açıkladı.

Dün Resmi gazetede Nazım Hikmet'in yeniden T.C. Vatandışlığına geçtiği yayımlandı. Geçtiğimiz dönem Sakarya için çok şey yaptık. Asfalt çalışmaları yol çalışmalarını hepiniz gördünüz. Siyasette belediyecilikte bir bayrak yarışı yeni dönemde yine Aziz Duran kardeşimizin kardeşi olan Zeki Toçoğlu ile yola devam ediyoruz.Eski sakarya merkez ilçelerinden serdivan ilçesi belediye başkanı Zeki Toçoğlu ile inşallah yola devam edeceğiz.

BAŞBAKAN KIRKLARELİ İÇİN 'BAĞDAN' DEDİ

Başbakan Erdoğan Trakya Bölgesi olan ilimiz Kırklareli için Cengiz Bağdan'ı AK kadroya dahil ederek aday gösterdi.

EDİRNE'DE HATİPOĞLU DÖNEMLE TANIŞIYOR

Başbakan Erdoğan Edirne adayını açıkladı ve Mustafa Hatipler kardeşimle hizmete devam dedi.

Edirne belediye başkan adayımız da Mustafa Hatipler oldu. Kendileri geçen dönem Belediye Başkan adayımız olmuştu. Bu dönemde Edirne'yi de şanına yaraşır bir şekilde yerel hizmetlerle tüm ülkemiz insanına hizmet eder hale getireceğiz.

AK PARTİ'NİN İZMİR ADAYI

İzmir milletvekili Taha Aksoy'un Ak Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu açıklandı.

İzmir'de Ak Parti ve CHP arasında anketlerda 6 puanlık bir fark var. CHP'nin adayı ise Aziz Kocaoğlu.

TAHA AKSOY 

1947 yılında Erzurum'un Horasan ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Sivas'ta, lise eğitimini İzmir'de tamamladı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1969 yılında mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca biliyor.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
artova seninle gurur duyuyor
hepimiz abbas dirican ız
her şey artova için çalışacağından eminim çünki bu ARTOVAYI senin ataların kurdu yönetimide senden geçer burayı ancak sen kurtarırsın başkanlıkta sana yakışır anap dönemindeki çalışmalarıdan artova seni iyi tanır kim ne derse desin sen artovanın başkanısın başkanımıssın saygılarımla
25 Mart 2009 Çarşamba 20:10
AYAĞINA GELDİ
işte şans ARTOVA
Artova yıllardır aynı gelin canlar dostlar bir olalım bu şansı ayağımızın tersi ile yitmeyelim inanın bu adaylar içide biri var biz onu çekip çokarırsak oda kendine yakışanı ARTOVA içöin yapacaktır tek lider yalanmı vijdanına danış gelecek için Sayın ABBAS DİRİCAN a evet de içindeki sesi dinle öjbelerle bir olma ilerde efelik edeceklerle bir olma gelin canlar bir olalım ALLAH ta bunu emrediyor
08 Şubat 2009 Pazar 16:05
başkanım
geleceğe doğru
ARTOVAMIZI geleceğe taşıyacak insanlardan birisin kıskananlar çatlasın iftira atanları ALLAH islah etsin geleiyor artovayı dünyaya tanıtacak cesur cüratkar cömert bir başkan geliyor en büyük başkan hepimizin başkanı ARTOVANIN başkanı sayın Abbas DİRİCAN BU FİNİŞ SANA YAKIŞIR
02 Şubat 2009 Pazartesi 19:45
Net Gündem