Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AK Parti Erzurum'da İlçe Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı
AK Parti Erzurum'da İlçe Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı
11 Ocak 2009 / 17:41
Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Da Katıldığı Aday Tanıtım Toplantısı Gövde Gösterisine Dönüştü

AK Parti Erzurum teşkilatı geniş katılımlı bir toplantıyla merkez ilçe ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklayarak seçim startını verdi. Palandöken Belediye Başkanlığı için Orhan Bulutlar, Yakutiye Belediye Başkanlığı için Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanlığı için ise Fatih Cengiz'in isimleri aday olarak açıklandı. Aday tanıtım toplantısına Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı.

AK Parti, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin ardından merakla beklenen merkez ilçe ve ilçe belediye başkan adaylarını geniş katılımlı bir toplantıyla açıkladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tokat Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan ve Milletvekillerinin katılımıyla tam bir gövde gösterisine dönüşen toplantıda AK Parti İl Başkanı Hüseyin Tanfer, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Teşkilat olarak 81 ilde ilk beşte yer alarak büyük bir başarıya imza attıklarını belirten Tanfer, "6 yıllık iktidarımız döneminde girdiğimiz tüm yerel ve genel seçimlerde bayrağı her zaman zirveye taşıdık. Önümüzdeki 29 Mart seçimlerinde de Türkiye'de teşkilat olup birinciliği elde ederek AK Parti bayrağını zirvede tutmaya devam edeceğiz" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise hizmete kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti. Bugüne kadar görevde bulunan başkanlarla hep beraber Erzurum'a güzellik sunmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Küçükler, "Ancak yeni bir seçim sürecine girmiş bulunuyoruz. Yeni bir heyecan ve adaylık süreci gerçekleştirdik.

Tüm aday adayları bizim için çok değerlidir. Ancak bunların içerisinden sadece bir tanesi seçildi ve aday olarak gösterildi. Aday olarak gösterilen yeni arkadaşlarımıza diğer arkadaşlarımız destek olmalıdır. Gün dargınlık değil, birlik ve beraberlik günüdür" şeklinde konuştu.

AK Parti olarak Türkiye'de yapılan hizmetlerle bir ilke imza attıkları açıklayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise 6 yılda vatandaşları hayal ettikleri bir Türkiye'ye kavuştuklarını belirtti. AK Parti iktidarının 29 Mart yerel seçimlerinden yine zaferle ayrılacağını da ifade eden Akdağ, tüm adaylara başarılar diledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan ise konuşmasında siyasetin zor bir zanaat olduğunu belirterek, "Siyaset er kişinin işidir. AK Parti olarak halkımıza hizmete devam edeceğiz. Bugün bir kısım belediye başkanımızla yola devam ederken, bir kısım belediyede ise nöbet değişimi yaparak hizmet yolunda aynı şevk ve heyecanla yürümeye devam ediyoruz" diye konuştu.

Toplantıda daha sonra ilçe belediye başkan adayları tek tek anons edilerek kürsüye çağırıldı. Başkan adayları toplantı sonunda birlikte fotoğraf çektirdi.

ERZURUM'DA AK PARTİ'NİN BAŞKAN ADAYLARI
Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Küçükler
Yakutiye Belediyesi: Ali Korkut
Palandöken Belediyesi: Orhan Bulutlar
Aziziye Belediyesi: Fatih Cengiz
Aşkale Belediyesi Ahmet Yaptırmış
Çat Belediyesi: Mirza Kurt
Hınıs Belediyesi: Ali Eren
Horasan Belediyesi: Abdulhatem Bastem
İspir Belediyesi: Osman Çakır
Köprüköy Belediyesi: Osman Belli
Oltu Belediyesi: İbrahim Ziyrek
Olur Belediyesi: Rüstem Polat
Pasinler Belediyesi: Ünsal Sertoğlu
Pazaryolu Belediyesi: Recep Kaplan
Şenkaya Belediyesi: Görbil Özcan
Tekman Belediyesi: Yakup Doğan
Tortum Belediyesi: Hasan Çakmak
Uzundere Belediyesi: Halis Özsoy
Karaçoban Belediyesi: Sedat Gümüş
Karayazı Belediyesi: Seyfettin Keleş
Narman Belediyesi: Sacit Yılmaz
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
fatih cengiz
iletişimci
fatih cengiz inşallah aziziyenin sorunlarını çözer özellikle tanık olduğum bişeyi sizinle paylaşıcam ılıcanın yolları çok bozuk çevre köylerle bağlantı yolları yine aynı ilçe köy görünümünden kurtulamamıştır bunda çeşitli sebepler in olduğunu ileri sürenler maalesef beceriden yoksun kişiler olarak hatırlanacaktır .ayrıca ilçede ekonomik projeler üretilmelidir halkın derdine dermen olmayı adaylar kendilerine şiar etmelidirler eğer fatih cengiz bunları
22 Mart 2009 Pazar 19:56
sitem
vatandaş
sayın başbakanım siyaset hayatında en buhranlı günlerinden biri olan 2007 genel seçimlerinde erzurumdan büyük bir moral desteğiyle seçim startı verdi bu moalle türkiy e genlnde büyük bir başarı elde etti erzurumun bu vefakarlığına karşılık a.küçüklerin tekrar aday gösterilmesi bir nankörlük değildir de nedir erzuruma yazık ettin sayın başbakan ama seni hep seviyoruz
15 Mart 2009 Pazar 23:07
toplu taşıma
vatandaş
sayın ahmet küçükler 5 yıllık döneminizde halk otobüslerine kaç defa bindiniz vatandaşın çektiği çileyi hiç tadabildiniz mi eğer bindiyseniz çözüm için neler yaptınız binmediyseniz halkla beraber olduğunuzu nasıl iddia edebilirsiniz -30 derecelerde erzurum sokaklarında buzlar üstünde hiç yürüdünüz mü gittiğiniz caddelerin pisliklerini gördününüz mü gördüyseniz ne yaptınızn kısacası sizden öncekilerden farkınız yoktur bundan sonra da olacağını sa
15 Mart 2009 Pazar 23:00
Net Gündem