Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AK Parti Eskişehir Adayları Tanıtıldı
AK Parti Eskişehir Adayları Tanıtıldı
12 Ocak 2009 / 08:05
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gönen: "Eskişehir'in Her Milimetrekaresine Projeler Üreteceğiz"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Eskişehir Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Hasan Gönen, "İller Süper Ligi'ne taşımak için aranıza katıldığım Eskişehir'in her milimetrekaresine projeler üreteceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün açıkladığı AK Parti Eskişehir belediye başkan adayları, Ankara'da katıldıkları toplantının ardından gece saatlerinde Eskişehir'e döndü.

Organize Sanayi Bölgesi girişinde partililerce karşılanan başkan adayları, 3 otobüs, 80 otomobille oluşturulan konvoyla şehirde bir süre tur attı. Konvoy, daha sonra Mustafa Kemal Atatürk Caddesi'ndeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne geldi. Merkez önünde partililer tarafından karşılanan belediye başkan adayları, burada düzenlenen törenle tanıtıldı.
AK Parti Eskişehir İl Başkan Vekili Salih Koca, yaptığı açılış konuşmasında, 29 Mart Mahalli Seçimleri'nde Eskişehir'de 29 belediyenin tamamını da kazanacaklarını iddia etti.

"İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ HOCASIYIM"
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Hasan Gönen ise, "Aranıza neredeyse en son katılanlardan birisiyim. Ben sizlere hemen ısındım. İnşallah, sizlerde bana ısındınız. Ömrümün sadece 8-10 yılı yurtdışında geçtikten sonra geriye kalan bütün zamanını Eskişehir'de geçiren Eskişehir'in bir evladı olarak şehrin meselelerini çözmeye, önünü açmaya, takımı Süper Lig'te olan Eskişehir'i de İller Süper Ligi'ne taşımak için aranıza katıldım. Malum olduğu üzere ben inşaat mühendisliği hocasıyım. İnşaat mühendisi, proje üretir. Eskişehir'in her semtine, her milimetrekaresine projeler üreteceğiz. Eskişehir'imizin çok aşağılarda olan bugünkü ekonomik seviyesini, daha önceleri 6. büyükşehir olma seviyesine tez zamanda ulaştıracağız" diye konuştu.

"ESKİŞEHİR'E BUGÜNDEN İTİBAREN EL KOYUYORUZ"
Eskişehir'e hizmet etmek için göreve talip olduklarını ifade eden Gönen, şunları söyledi:
"Değerli ilçe başkanlarım sayın Burhan Sakallı ve Murat Canözer beyfendilerle birlikte projeler üreterek, Eskişehir'e bugünden itibaren el koyuyoruz. Biz ekip olarak kavgaya değil, proje üretmeye, Eskişehir'e hizmet etmeye varız. Eskişehir'in layık olduğu hizmetleri ekip olarak sunacağız. Teşkilatımızın üyeleri de bize her noktada yardımcı olacaktır. 29 Mart'ta yaşayacağımız seçimde teşkilatımızın çalışmalarının önemi çok büyüktür. Teşkilatımızın ve AK Parti ailesinin bütün fertlerinin çalışmalarının ayrı ayrı önemi vardır. Bugünden itibaren çalışmalarımızı bu noktaya, seçimi inşallah zaferle bitirmeye odaklanacağız. Hepimiz ayrı ayrı çalışarak, bunu gerçekleştireceğiz. Bunu hepinizden bekliyoruz. Bizim daha önce yaptığımız görevlerde kapımız hep açık oldu. Allah kısmet ederse, bundan sonra da büyükşehir belediye başkanlığı hizmetini görürken de kapımız ardına kadar açık olacaktır. Telefonlarımız 24 saat açık olacaktır. Bunu şahsım adına değil, aile olarak da sizlere vaat ediyoruz. Niyetimiz Eskişehir'e hizmettir, gönüller yapmaktır, sizlere amade olmaktır. Dolayısıyla sedece hizmet için varız, kavga için yokuz. Eskişehir'i tekrar layık olduğu noktaya taşımak bizler için borçtur. Bu şehir, bu ülke bizi bu yaşa kadar yetiştirmiştir, bundan sonra hizmet sırası bizdedir. Yurtdışında ve öğretim üyesi olarak edindiğimiz tecrübeleri artık Eskişehir'e sunma sırası bizdedir. Biz bunu ekip olarak sunacağız ve bunu hep birlikte göreceğiz."

Konuşmasının bir bölümünde heyecandan dili sürçen Hasan Gönen, ilçe belediye başkan adaylarının adlarını karıştırdı. Gönen, yanlış isim söylemini hemen düzelterek konuşmasına devam etti.

Tepebaşı Belediye başkan adayı Murat Canözer de, "29 Mart öncesi biz bugün adaylarımızı değil, belediye başkanlarımızı belirmemiş olduk" ifadesini kullandı.

29 Mart seçimlerinde tekrar aday olan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ise, "11 Ocak 2009, Eskişehir için tarihi bir gün. Bugün Eskişehir'de dönüşümün, değişimin başlangıcı. Artık Eskişehir'de dönüşüm, değişim başlıyor. Türkçe anlayanlar için değişim zamanı, anlamayanlara change diyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından belediye başkan adayları ile partililer toplu halde gazetecilere poz verdi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem