Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AK Parti'nin İlk Genel Merkezi Satılıyor
20 Nisan 2008 / 00:15
AK Parti'nin ilk genel merkez binası 10 milyon dolarlık bedelle satılığa çıkarıldı.

 AK Parti'nin ilk genel merkez binası 10 milyon dolarlık bedelle satılığa çıkarıldı. Eski Genel Merkez binasını siyaset enstitüsü yapmaktan tamamen vazgeçen parti yönetimi, içerdeki tüm eşyaları da taşıdı...

AK Parti'nin kurulduktan hemen sonra yerleştiği ve 6 sene boyunca kullandığı eski genel merkez binası 10 milyon dolara satılığa çıkarıldı.

Binanın ön cephesine 'Satılık veya toptan kiralık' ilanı asıldı. Yeni evsahibini bekleyen binadan AK Parti'nin amblemleri tamamen sökülürken, binanın ana girişi kağıtlarla kapatıldı.

 1 Kasım 2001'de AK Parti tarafından kiralanan eski genel merkez binası, yeni evsahibini bekliyor. Mal sahibi Kayserili müteahhit Zeki Demirci, kiralama tercihi için de aylık 80 bin YTL istiyor. Zeki Demirci, AK Parti'den 6 yıl boyunca aylık 30 bin YTL kira almıştı... Binanın dar ve yetersiz olması nedeniyle 5 Haziran 2007 tarihinde Söğütözü'nde yaptırdığı yeni genel merkez binasına taşınan AK Parti, Balgat'taki binanın 'Siyaset Enstitüsü' olarak kullanılmasını kararlaştırmıştı. Ankara İl Başkanlığı bünyesinde kurulan 'Siyaset Akademisi'nin kapsamının genişletileceği ve 'Siyaset Enstitüsü' adını alacağı ifade edilmişti.

Bu kararından vazgeçen AK Parti yönetimi, binayı tamamen boşalttı. Binadan parti amblemleri de söküldü... Emlak uzmanlarına göre bina, AK Parti'nin eski genel merkez binası olması nedeniyle büyük bir avantaja sahip...

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem