Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AKP Aday Adayı Nihat Yıldız: ‘’Herşey Etimesgut için’’
AKP Aday Adayı Nihat Yıldız: ‘’Herşey Etimesgut için’’
05 Ocak 2009 / 12:45
Mamak Belediye Başkan Yardımcısı iken,Görevinden istifa ederek,İkamet ettiği ilçeye hizmet vermek için AKP’den Etimesgut ilçe, Belediye Başkan Aday Adayı olan Nihat Yıldız:’’Herşey Etimesgut İçin’’ dedi.

Mamak Belediye Başkan Yardımcısı iken,Görevinden istifa ederek,İkamet ettiği ilçeye hizmet vermek için AKP’den Etimesgut ilçe, Belediye Başkan Aday Adayı olan Nihat Yıldız:’’Herşey Etimesgut İçin’’ dedi.

1963 çorum doğumlu olan Nihat Yıldız.35 yıldır Etimesgut’ta ve Ankara da yaşıyor..1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslar arası ilişkiler bölümünü bitirdi. Kamu yönetimi konusunda yüksek lisans yaptıktan sonra ODTÜ’DE bir yıl İngilizce eğitimi aldı.

Daha sonra içişleri bakanlığı Mahalli İdareler kontrolörü olarak göreve başlayan Yıldız 18 yıl boyunca Türkiye’de yaklaşık 200’ün üzerinde belediye de teftiş, inceleme soruşturma ve araştırma görevlerinde bulundu. Bu görevleri sırasında TBMM’de 2 yıl boyunca KİT komisyonunda raportör olarak çalışan ve İçişleri Bakanlığı strateji geliştirme başkanlığında sosyal belediyecilik alanlarında araştırmalarda bulunan yıldız, ayrıca 2002 yılından itibaren İçişleri Bakanlığında oluşturulan Mahalli İdareler reform yasa tasarılarına ilişkin komisyonlarda görev aldı. Nihat Yıldız aday olması halinde yapacaklarını ve adaylığı ile ilgili olarak ta şunları söyledi:
‘’Etimesgut’u çok iyi tanıyorum.12 yıldır Etimesgut, Elvankent bölgesinde yaşıyorum. Etimesgut’un çamurunu çok çiğnedim, tozunu çok yuttum. Etimesgut’u çok iyi bilen biri olarak, deneyim ve birikimlerimi Etimesgut ve Etimesgutlular için kullanmak üzere Etimesgut’u seçtim. Etimesgut eski Etimesgut değil,30–40 bin insanın yaşadığı dar bir alana sahip hapsedilmiş bir Etimesgut değil,300 bin nüfuslu bir Metropol. Kentlileşmesi gereken ve kentlere özgü değer kalıplarının yerleşmesi gereken, kentte köylü yaşam biçimlerinin terk edilip, kente özgü hizmet taleplerinin yoğun bir biçimde beklendiği bir kent. Bizde Etimesgut’ta uygulayacağımız her politikada kentleşme ve kentli olma bilincini ön plana çıkarmaya, kentli insanın belediyeden ya da kamudan beklentilerini karşılamaya özen göstereceğiz. Etimesgut için çok önemli büyük hedeflerimiz var. Gerek Etimesgut’ta gerekse idarede önemle öncelik verdiğimiz üç husus kural var. Birincisi, belediyenin bütçesine sahip olmak. ikincisi,personelini sevk ve idare etme konusunda basiretli ve dirayetli olmak. Üçüncüsü ise Belediyenin kurumsal yapısını hantal bürokratik yapı olmaktan çıkarıp ,esnek hareket kabiliyeti yüksek ve sonuç alıcı niteliğe dönüştürmek. Etimesgut’ta kurumsal bazda yapacağımız ilk çalışma bu Etimesgut’ta bir kent merkezi yok. Bizim belediyecilik modelimizde kent meydanı kavramı çok gelişmemiş. Avrupa’ya ve dünyaya baktığımızda, kentler ve kentliler meydanlarda buluşuyor. Kent canlılığını meydanlarda sürdürüyor. Bizim ilk hedefimiz kent meydanları ve cazibe merkezlerini oluşturmak. Sosyal belediyecilik günümüz yerel yönetim anlayışının en temel özelliği. Bu konuda önemle üzerinde durmamız gereken projeler var. Etimesgut’ta yaşayan engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırıcı düzenlemelerden başlamak üzere,sokak .ocuklarına,kadınlara,çocuklara,gençlere yönelik her birinin aidiyet kavramı içerisinde hissedebileceği mekanları oluşturmak ve insanlarımızı fiziken ve ruhen eğitmek, sıkıntılarını çözmelerinde yardımcı olabilmek için her türlü çabayı göstermek öncelik verdiğimiz projeler arasında’’diyen yıldız,her şeyin adaylığına bağlı olduğuna dikkat çekti.
Muhabir : Abdullah ORTAÇ-ANKARA
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem