Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AKP Ankara İlçe Adayları Bugün Açıklanıyor!
AKP Ankara İlçe Adayları Bugün Açıklanıyor!
16 Ocak 2009 / 09:05
Akp Genel Merkezi Tarafından bugün saat 10.00 da açıklanacak adaylar için AKP ilçe teşkilatları partililere sabah saat 9.00 da ilçe teşkilatları önünde olmaları ve salonda yoğun katılım sağlamaları istendi.

29 Mart Mahalli seçimlerinde Ankara’da seçimlerden başarılı olarak çıkmak isteyen AKP Yönetimi ince eleyerek sık dokuduğu Ankara ilçe adaylarının belirlenmesinde çok zorlandığı ve uzun süren araştırma ve kamuoyu yoklamalarına rağmen tespit edilen adayların Partililer arasında hoşnutsuzluk yarattığı bildiriliyor,Akp Genel Merkezi Tarafından bugün saat 10.00 da açıklanacak adaylar için AKP ilçe teşkilatları partililere sabah saat 9.00 da ilçe teşkilatları önünde olmaları ve salonda yoğun katılım sağlamalarıı için Partililere Cep telefonlarından SMS atılarak etkili bir çalışma yapıldığı gözlendi.

Özellikle Sincan ilçesinde Rıza Gezer veya Hasan Altın gibi yıllarca sincanda yaşamış ve sincan’a hizmet vermiş Aday adaylarının dışında AKP Eski milletvekillerinden Mustafa Tuna’nın gösterilmesi ve aslen Sivaslı ve Sincan dışından olması nedeniyle Sincanlılar tarafından tepkiler alması bekleniyor.
Gene Bala adayı olarak ta Neşet Altıntop’un adaylığı gerek yaşı ve gerek tahsil eksikliği nedeniyle Balalı Partililerden eleştiri alan adaylardan biri olarak gösteriliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlerde alınması gereken yerlerden biri olan Çankaya’ya Bülent Akarcalıyı aday gösterirken diğer ilçelerde farklı bir strateji izledi.
Sincan, Etimesgut, Mamak, Bala, Ayaş, Yenimahalle, Altındağ, Gölbaşı, Pursaklar da yaşanan aday adayı savaşlarında bazı ilçelerde isimleri bile geçmeyen başkan adaylarını tercih eden AKP bu seçimlerde tercihini yanlış yaptığı yönünde eleştiriler almasına neden oldu.

Sincan kamuoyunda uzun zamandır aday olması beklenen ve adaylık müracaatlarını yapmış olan muhtemel isimlerin dışında dışarıdan bir ismin AKP Sincan belediye başkan adayı olarak açıklanması parti tabanında küskünlük ve kırgınlık yaratacağı belirtildi.

Halen belediye başkanı olan Hasan Altın ile Rıza Gezer, ikilisinden birisinin adaylığına kesin olarak beklenen Sincan da ,Sincan dışından bir isim olan Eski AKP Milletvekili Mustafa Tuna’nın AKP tabanından destek görmesi çok zor görünüyor. Kararı büyük bir şaşkınlık ve öfkeyle karşılayan Sincan halkının tepkisi 30 Mart sabahı ortaya çıkacak. AKP’nin Sincan’daki bu kararı Büyükşehir’de Melih Gökçek için de sıkıntı yaratacağı bekleniyor.
AK parti Sincan belediye başkan adayının Mustafa Tuna olarak açıklanmasından sonra Sincan gündemi bir anda değişti.

Mamak belediye başkan aday adayı yarışını Mesut Akgül kazandı. AK parti Mamak belediye başkanlığı için 7 isimin çekiştiği başkanlık yarışında en başından beri beklendiği gibi eski ilçe başkanı Mesut Akgül Mamak belediye başkan adayı oldu. Parti tabanından da büyük destek alan Akgül Mamak belediye başkanlığı için partinin verdiği en doğru karar olarak görülüyor. Bugünkü AKP’li Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin’in ise Mamak’tan değil de, bir teselli gibi Elmadağ’dan aday olarak gösterilmesi ise şaşkınlık yaratan ayrı bir karar olarak değerlendirildi.

Ankara’nın Bugün açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adayları şöyle:
SİNCAN: MUSTAFA TUNA
ETİMESGUT: SERHAT KEMAL YILMAZ
NALLIHAN: MEHMET METE
ELMADAĞ: GAZİ ŞAHİN
AYAŞ: RIFAT MAVİOĞLU
CANKAYA: BÜLENT AKARCALI
GÖLBAŞI: ABDULNASIR HAŞLAK
BALA: NEŞET ALTINTOP
HAYMANA:HACI AYSU


Kaynak : flasgazetesi
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
BALA
CANER ALPASLAN
DÜNYANIN NERSİNDE OLURSA OLSUN SİYASİ TECRÜBE EKONOMİK GÜC VE BUNUN GİBİ ETGENLER GÜÇLÜ PARTİLERİN KALKINMASININ EN BÜYÜK ETGENLERİDİR BALA HALKININ ÖNÜNE SUNULAN 2 DÖNEMDİR TEK BAŞINA İHDİDAR OLMUŞ AKP YÖNETİMİ BALAYA BU DÖNEM DEYER KAZANDIRMAK İSTİYOR BALA NIN SAĞ GÖRÜŞLÜ OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ BEN BAĞLANIN GELECEYİ İÇİN YİNE GÖRÜŞÜMÜZÜ DEYİŞTİRMİYELİM SAĞ YA VERELİM MHP DEYİL AKP YE GÜZEL İLÇEMİZİN ÇIKARLARINI VE GELECEY
10 Şubat 2009 Salı 17:26
BALA-BALA
HASAN
Ey akp,ankara İl veya vekil. Bu kadar da bakıp görmemek olamayacağına göre hangi ölçütlerle davranıldı?
22 Ocak 2009 Perşembe 11:50
sincan
mehmet özdoğan
24.01.2009 cumartesi lale meydanında ak partinin adayının rıza gezer olması için miting yapılacaktır tüm sincanlılar davetlidir sin can için buluşalım
19 Ocak 2009 Pazartesi 22:10
Net Gündem