Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
AKP’nin Ankara ilçe  Adayları!
AKP’nin Ankara ilçe Adayları!
14 Ocak 2009 / 11:50
AKP’nin uzun süredir bekletilen Ankara Belediye ilçe başkan adaylarını belirlenme çalışmaları dün akşam saatlerinde sona erdi.

AKP’nin uzun süredir bekletilen Ankara Belediye ilçe başkan adaylarını belirlenme çalışmaları dün akşam saatlerinde sona erdiği ve Bugün ifade edildi. Belirlenen isimlerin değerlendirmesini yapan yetkililer Ankara’da “ başbakan seçimi zora soktu” yorumlarını yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlerde alınması gereken yerlerden biri olan Çankaya’ya Bülent Akarcalıyı aday gösterirken diğer ilçelerde farklı bir strateji izledi.

Sincan, Etimesgut, Mamak, Bala, Ayaş, Yenimahalle, Altındağ, Gölbaşı, Pursaklar da yaşanan aday adayı savaşlarında bazı ilçelerde isimleri bile geçmeyen başkan adaylarını tercih eden AKP bu seçimlerde tercihini yanlış yaptığı yönünde eleştiriler almasına neden oldu.

Sincan kamuoyunda uzun zamandır aday olması beklenen ve adaylık müracaatlarını yapmış olan muhtemel isimlerin dışında dışarıdan bir ismin AKP Sincan belediye başkan adayı olarak açıklanması parti tabanında küskünlük ve kırgınlık yaratacağı belirtildi.

Halen belediye başkanı olan Hasan Altın ile Rıza Gezer, ikilisinden birisinin adaylığına kesin olarak beklenen Sincan da ,Sincan dışından bir isim olan Eski AKP Milletvekili Mustafa Tuna’nın AKP tabanından destek görmesi çok zor görünüyor. Kararı büyük bir şaşkınlık ve öfkeyle karşılayan Sincan halkının tepkisi 30 Mart sabahı ortaya çıkacak. AKP’nin Sincan’daki bu kararı Büyükşehir’de Melih Gökçek için de sıkıntı yaratacağı bekleniyor.

AK parti Sincan belediye başkan adayının Mustafa Tuna olarak açıklanmasından sonra Sincan gündemi bir anda değişti.

Mamak belediye başkan aday adayı yarışını Mesut Akgül kazandı. AK parti Mamak belediye başkanlığı için 7 isimin çekiştiği başkanlık yarışında en başından beri beklendiği gibi eski ilçe başkanı Mesut Akgül Mamak belediye başkan adayı oldu. Parti tabanından da büyük destek alan Akgül Mamak belediye başkanlığı için partinin verdiği en doğru karar olarak görülüyor. Bugünkü AKP’li Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin’in ise Mamak’tan değil de, bir teselli gibi Elmadağ’dan aday olarak gösterilmesi ise şaşkınlık yaratan ayrı bir karar olarak değerlendirildi.

AKP’nin Mamak’ta Belediye Başkanlığını 2 dönemdir başarıyla yürüten ve Mamak ilçesinin çehresini değiştirerek Modern Belediyecilik ve şehircilik örneği veren Mamak Çöplüğü ve Gecekonduları ile anılan ilçenin kötü olan imajını ve çehresini başarıyla değiştiren Gazi Şahin’in yeterince deneyim ve tecrübelerinden diğer metropol ilçelerde yararlanılması gerektiği ifade ediliyor.

Ankara’nın açıklanması beklenen ilçe belediye başkan adayları şöyle:

SİNCAN: MUSTAFA TUNA
ETİMESGUT: SERHAT KEMAL YILMAZ
NALLIHAN: MEHMET METE
ELMADAĞ: GAZİ ŞAHİN
AYAŞ: RIFAT MAVİOĞLU
CANKAYA: BÜLENT AKARCALI
GÖLBAŞI: ABDULNASIR HAŞLAK
BALA: NEŞET ALTINTOP
HAYMANA:HACI AYSU

Muhabir : Abdullah ORTAÇ-ANKARA
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
HAYMANA,M
SEVDAM
AK PARTİMİZİN ADAYI HACI AYSU ANCAK İHALE ALIR BELEDİYE BŞK OLAMAAAZ.YAZIK OLDU.
.
19 Şubat 2009 Perşembe 20:22
baskan
nevzat yavuz
biz gazi baskan ı istiyoruz mamkta gazi baskan olsun
06 Şubat 2009 Cuma 15:54
AKP Ayaş' yıktı
HASAN
AYAŞ AKP İLÇE TEŞKİLATI RIFAT DEMEKLE AYAŞ'I HÜSRANA UĞRATTI. ÖMER BEYİN HAKKI YENDİ. SAMİMİYETSİZCE RIFAT DENİLDİ. ÖMER BEY OLSA AYAŞ'I AKP ALIRDI.. nede olsa MEHMET amcanın oğlu
26 Ocak 2009 Pazartesi 15:59
Net Gündem