Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ayakkabıda İkince El Devri
Ayakkabıda İkince El Devri
27 Ekim 2010 / 15:39
Bartın'da, ekonomik güçlük çeken bazı vatandaşlar ikinci el eşyadan sonra şimdi de ikinci el ayakkabı almayı tercih ediyor.

Bartın'da, ekonomik güçlük çeken bazı vatandaşlar ikinci el eşyadan sonra şimdi de ikinci el ayakkabı almayı tercih ediyor.

Bartın'ın Ulus ilçesinde, ekonomik güçlük çeken vatandaşlar, ayakkabıcılara giderek, giymedikleri ayakkabılarını satıyor. Yine yeni ayakkabı almak isteyen ancak ekonomik durumu kötü olanlar da ikinci el ayakkabı satın alıp giyiyor. Ulus'ta baba mesleğini sürdüren 45 yaşındaki Nuri Eriş, ikinci el ayakkabılara rağbet gösterildiğini ifade etti. Eriş, "Ben baba mesleği olarak 23 yıldan bu yana ayakkabıcılık yapıyorum. Ayakkabısını değiştiren ya da fazla ayakkabısı olup kullanmayan vatandaşlar ayakkabılarını getirip buraya bırakıyor. Burada bulunan ayakkabıları 5 lira ile 7,5 lira arasında satıyorum. Piyasa değeri 200 lira olan orijinal ayakkabıların bile ikinci el fiyatı en fazla 7,5 lira. Bu ayakkabılara rağbet gösteren çok. İkinci el ayakkabı alan da var, satan da var. Herkesin durumu iyi değil. Özellikle üniversitede çocuk okutan emeklilerimiz, yeni ayakkabı almıyor. Yeni ayakkabı parasını çocuğuna gönderiyor, kendisi de gelip buradan ikinci el ayakkabı alıp, idare ediyor. Böyle fedakarlık yapan çok kişi var" dedi.

İkinci el ayakkabının satıldığı, ayakkabıcı dükkanında ayakkabı tamiri de yapan Nuri Eriş, vatandaşın ayakkabı tamir ettirmek yerine 10 liradan başlayan ayakkabıları aldığını da sözlerine ekledi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem