Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ayvalık’ta Öldürülen Genç İşadamı Gözyaşlarıyla Toprağa Verildi
Ayvalık’ta Öldürülen Genç İşadamı Gözyaşlarıyla Toprağa Verildi
10 Aralık 2010 / 16:25
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde önceki akşam iki kişi tarafından öldürülen genç işadamı sevenlerinin gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde önceki akşam iki kişi tarafından öldürülen genç işadamı sevenlerinin gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Ayvalık ilçesinde önceki akşam saat 18.30 civarında Yeni Sanayi olarak da bilinen 2. Sanayi Sitesinde bulunan işyeri kundaklandıktan sonra kurşun yağmuruna tutularak öldürülen genç işadamı Serkan Sürek (32) toprağa verildi. Ayvalık’ta meşhur Ayvalık tost ekmeklerinin imalatını yapan ve ülke genelinde pek çok il ve ilçeye bu ekmeklerin satışını yapan Serkan Sürek, önceki gün işyeri kundaklandıktan sonra O.B ve N. Y. adlı şahıslar tarafından kurşun yağmuruna tutularak hunharca öldürülmüştü.

Saldırıda Sürek’in yanında bulunan 19 yaşında ki Sercan Sürek’te ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. İlk sorgulamalarında, cinayeti öldürülen genç işadamı ile eşi arasında ilişki olduğunu iddia eden O.B (25), cinayeti namusunu temizlemek için yaptığını öne sürmüştü.

Yaklaşık 4 ay önce istifa eden MHP Ayvalık İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi olan Sürek’in, hunharca cinayet sonrasında öldürülmesinin ardından geride, 2 çocuk ve gözü yaşlı bir eş kalmıştı.

Bugün Ayvalık’ta Hayrettin Paşa Camiinde kılınan öğle namazına müteakip, ilçe kabristanında toprağa verilen meşhur Ayvalık Tostlarının ekmeğini üreten firma sahibi Serkan Sürek’in cenazesinde oldukça duygulu dakikalar yaşandı. Eşinin tabutuna sarılıp, tabutu okşayan ve gözyaşlarına boğulan Sibel Sürek’in durumu yürekleri dağladı.

Ayvalık’ta hatırnaz, dürüst ve efendi kişiliği ile tanınan Sürek’in, yıllarca hiç kimseden destek görmeden adeta kendi tırnaklarıyla çalışarak söz konusu tost ekmeği üretim sanayisini kurduğunu belirten yakınları, cenaze sırasında cinayeti işleyen ve bir süre önce Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’a da bir saldırı gerçekleştirdikleri belirtilen O.B ve N.Y’ye lanetler yağdırdığı gözlendi.

Cenazeye ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği gözlenirken, cenazede merhum Serkan Sürek’in diyaliz hastası Şener Sürek’in ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem