Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bahçeşehir Koleji Balıkesir'de
Bahçeşehir Koleji Balıkesir'de
15 Eylül 2011 / 16:10
Bahçeşehir Kolejleri Balıkesir'de. Anaokulu ve ilköğretim okulu olarak 8 Eylül tarihinden itibaren hizmete açılan Balıkesir Bahçeşehir Koleji basına tanıtıldı.

Bahçeşehir Kolejleri Balıkesir'de. Anaokulu ve ilköğretim okulu olarak 8 Eylül tarihinden itibaren hizmete açılan Balıkesir Bahçeşehir Koleji basına tanıtıldı.

Balıkesir Halk Eğitim Merkezi'nde görevli Ergün Gezer Bahçeşehir Koleji Müdürü olarak göreve başladı. Gezer, 21 yıllık devlet memurluğu görevinden istifa ederek eğitimde özel kuruma geçti. TOKİ Yeni Mahalle'de bulunan Özel Altuğ Koleji'ni devralarak Balıkesir'i bünyesine dahil eden Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdür Yardımcısı Psikolog Demet Köklü kurum, Balıkesir'deki okulları ve eğitim sistemleriyle ilgili bilgiler verdi. Kurumun Marmara ve Ege'den sorumlu genel müdür yardımcısı Demet Köklü, "Tüm açılan okullarda aynı kalite ve standartlarda eğitim hizmeti veriyoruz. Eğitim sistemi, öğretmenlerin seçimi ve hizmet içi eğitimler Genel merkezimiz tarafından organize ediliyor. Bahçeşehir Kolejleri'nde 2007 yılından itibaren 'kişiye özgün' eğitim modeli entegre bir şekilde başarıyla tüm okullarımızda uygulanıyor. Önümüzdeki yıl, Balıkesir'de de öğrenciler farklı öğrenme stillerine göre eğitim alacaklar, tanı testleri ile öğrenmede zorluk yaşadıkları konuları birebir tespit edeceğiz, öğrenemedikleri bir konu kalmayacak. Öğrencilerimiz sanal ortamda da 24 saat yayın yapan Bahçeşehir Uğur TV ile öğrendikleri bilgileri pekiştirme fırsatı bulacaklar" dedi. Demet Köklü, Türkiye'de ilk Fen ve Teknoloji Lisesi'nin de kendi kurumlarına ait olduğunu söyledi. "Kolej mantığımız küçük milli eğitim modeli gibi" diyen Demet Köklü, eğitim sistemlerinin milli eğitim müfredatı ile paralellik içerisinde olduğunu kaydetti. Bahçeşehir Kolejleri'ndeki eğitim-öğretim kalitesinin bir göstergesi olarak YEGAM birimlerinin bulunduğunu anlatan Demek Köklü, Yenilikçi Geliştirme Araştırma Merkezi (YEGAM) sistemi ile bir otomasyon oluşturulduğunu, kuruma yabancı bir sistemin asla sokulmadığını anlattı. Bahçeşehir Kolejlerinde merkez ve diğer illerdeki tüm okullarda yapılan sınavların aynı gün aynı saatte yapıldığı belirtildi. Kurum yetkilileri Balıkesir'de çok güzel projeler gerçekleştireceklerini vurguladılar. Bahçeşehir Kolejlerinin tüm okullarında kurum personel ve öğrencileri iç in yemeğini kendi bünyesinde sağlıyor.

Tanışma toplantısına okul müdürü Ergün Gezer ile birlikte müdür yardımcısı Ümit Yağız, yabancı diller bölüm başkanı Gürcan Kabalak ve kurum ile anlaşmalı olan merkezi İstanbul'da bulunan catring ve organizasyon firmasının yetkilisi BSG (Bahçeşehir Servis Grubu) yetkilisi Devrim Demir katıldı. Öğrencilerin sınav ile alındığı okulda şu anda kapasitenin dolduğu bildirildi. Anaokulu ve ilköğretim olmak üzere toplam 205 öğrenci ile 38 öğretmen ve 20 yardımcı personel olmak üzere toplam 58 personelin okulda görev yaptığı bildirildi. Son derece modern, teknoloji ile donatılmış olan 5 katlı okul binasındaki sınıf ve laboratuarlarda öğrenciler için her şey düşünülmüş. Bahçesinde öğrencilere yönelik organik tarım bölümlerinin yer alacağı okula yoğun bir ilgi gösterildiğini kurum yetkilileri Balıkesirlilere teşekkür ettiler. Basın ve yayın kuruluşlarıyla iletişimin, çalışmaların ve neticelerin kamuoyu ile paylaşımı açısından büyük önem taşıdığını belirten Bahçeşehir Kolejleri genel müdür yardımcısı Demet Köklü ve okul müdürü Ergün Gezer, Balıkesir'de bu iletişimin eksiksiz devam edeceğini belirttiler.

Tanışma toplantısının sonunda okul müdürü Ergün Gezer basın mensuplarına 5 katlı binayı tek tek gezdirip görev yapan öğretmenler ile sınıfları, laboratuarlar ve sosyal çalışma alanlarını gösterip bilgiler verdi. Mayıs ayında devir alınan okul 2011-2012 eğitim-/öğretim yılına Bahçeşehir Koleji olarak başladı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem