Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Devir-Teslim Töreni
Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda Devir-Teslim Töreni
13 Ağustos 2008 / 21:45
Tuğgeneral Atilla Gülan Görevini Tuğgeneral Ayhan Gümüş'e Devretti

Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda yapılan sancak, komuta devir teslim töreninde Tuğgeneral Atilla Gülan görevini Tuğgeneral Ayhan Gümüş'e devretti.

Hava Üs Komutanlığı'nda düzenlenen törene Bandırma Kaymakamı Salih Keser, 1. Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı ile çok sayıda mülki ve askeri erkan katıldı. Yüksek Askeri Şura'da terfi ederek, Hava Harp Akademisi Komutanlığı'na atanan Tuğgeneral Atilla Gülan, törende yaptığı konuşmada birlikte çalıştığı personel ve aileleriyle Bandırma'daki kamu ve sivil kurum temsilcilerine teşekkür etti.

Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı görevine atanan Tuğgeneral Ayhan Gümüş ise yaptığı konuşmada, ülke savunmasında çok büyük rol üstlenmiş bulunan, icra ettiği başarılı görevlerle her yerde adından söz ettiren 6. Ana Jet Üs Komutanlığı görevini teslim almaktan büyük gurur duyduğunu söyledi.

Tuğgeneral Gümüş konuşmasında, "Meslek hayatımın en onurlu günlerinden birini yaşadığım şu anda, bu çok önemli ve sorumluluğu büyük olan görevi bana tevdi eden komutanlarıma ve yüce milletimize layık olabilmek için var gücümle çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

Görevlerimizi, yasalar, yönergeler ve direktifler doğrultusunda zamanında etkin ve görev disiplini içerisinde, savaşçılık ruhunu en üst düzeyde tutarak icra etmek ilk hedefimiz olacaktır. Bu hedefe ulaşmada huzur ve ahenk ortamında ve birlik beraberlik ruhu içerisinde çalışmak başlıca prensibimiz, 6. Ana Jet Üs Komutanlığı personeli olarak yaşamında onurlu, görevinde sorumlu, çevresiyle uyumlu, inisiyatif sahibi olmak ise temel değerlerimizi olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin kurtarıcısı ve devletimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda verilecek tüm görevleri tam bir askeri disiplin anlayışı ve başarıyla yerine getireceğimiz konusunda bizlere güvenebilirsiniz" dedi.

Konuşmaların ardından sancak devir-teslim töreni yapıldı. Tören alanına getirilen komutanlık sancağını öperek teslim alan Tuğgeneral Atilla Gülan, sancağı üssün yeni komutanı olan Tuğgeneral Ayhan Gümüş'e teslim etti. Sancak devir-teslim töreninden sonra törene katılan 1. Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Bilgin Balanlı tarafından sancak defteri imzalandı.

2006 yılından bu yana 2. Hava Kuvveti Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevini yürüten Tuğgeneral Ayhan Gümüş, 2008 yılı General-Amiral atamaları ile de Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanlığı görevine getirildi. Tuğgeneral Gümüş, evli ve 2 çocuk babası.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
gurur kaynağımsın
Ayşe kibariye durak
senin yükselişinle hep gurur duydum yolun hep açık olsun
28 Temmuz 2010 Çarşamba 12:25
Basin sagolsun
bulent oevec
Ayhan abi Önce Baban (Enistem) Kisa bir zaman sonra 08,01,2010 Annen (teyzemin) vefati hepimizi fena sarsti topragi bol yeri cenneti mekan olsun teyze oglu bülent
09 Ocak 2010 Cumartesi 14:40
tebrikler ve başarılar
Gökhan Dağ
Başarılarının devamını dilerim sevgili devre arkadaşım. Dilerim Hv.K.K. da olursun. Sevgiler 1222. (1011)
11 Ocak 2009 Pazar 00:26
Net Gündem