Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Boydak Holding Yakutiye’de Spor Salonu Yapacak
Boydak Holding Yakutiye’de Spor Salonu Yapacak
05 Temmuz 2010 / 15:53
Türkiye’nin büyük şirketlerinden biri olan Boydak Holding, Yakutiye ilçesinde spor salonu yapacak. İşadamlarına salonun yapılacağı alanı gezdiren Yakutiye Kaymakamı Yüksel Çelik, anaokulu yapımı için de destek istedi.

Türkiye’nin büyük şirketlerinden biri olan Boydak Holding, Yakutiye ilçesinde spor salonu yapacak. İşadamlarına salonun yapılacağı alanı gezdiren Yakutiye Kaymakamı Yüksel Çelik, anaokulu yapımı için de destek istedi.

Geçtiğimiz yıllarda Erzurum eğitimine destek için Terminal Mahallesinde 650 öğrenci kapasiteli Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesini yaptıran Boydak Holding, yeni bir eğitim yatırımı için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz hafta babası Hacı Kasım Aslan’ı kaybeden işadamı Şerafettin Aslan’a taziye için Erzurum’a gelen Mehmet, Memduh ve Yusuf Boydak, Hacı Sami Boydak Lisesi’ni ziyaret ettiler. Boydak Holding yöneticilerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kurt ve Okul Müdürü Hamza Fırat çiçeklerle karşılayarak, Erzurum eğitimine verdikleri destek için teşekkür ettiler.

Türkiye’nin önemli kuruluşlarından birinin yöneticilerini Erzurum’da misafir etmekten memnun olduklarını belirten Yakutiye Kaymakamı Yüksel Çelik, eğitime verdikleri destek için de teşekkür etti.

Boydak Holding tarafından yaptırılan Anadolu Lisesi’nin bölgede önemli bir ihtiyacı giderdiğini ifade eden Kaymakam Yüksel Çelik, spor salonunun yapımıyla önemli bir eksiğin de giderileceğini söyledi. Salonun yapılacağı arazinin Atatürk Üniversitesi’nden alındığını belirten Kaymakam Çelik, yaklaşık 500 kişilik olması planlanan spor salonunun, sportif aktivitelerin yanında sosyal amaçlar için de kullanılacağını da kaydetti.

ANAOKULU TALEBİ

Spor salonu yapılacak bölgede ilköğretim ve lise bulunduğuna dikkat çeken Kaymakam Yüksel Çelik, Boydak Holding yöneticilerinden bir de anaokulu yaptırmalarını istedi. Çelik, “Spor salonunun karşısında ana okul yapımı için arazi var. Eğer buraya da bir anaokulu inşa edilirse burası tam anlamıyla bir eğitim kampüsüne dönüşür.”dedi.

Kaymakam Yüksel Çelik, Boydak Holding’in Erzurum’da yapacağı eğitim yatırımlarına her türlü desteği vereceklerini de açıkladı.

MİMAR GÖNDERECEKLER

Hacı Sami Boydak Lisesi yanındaki yaklaşık 3 bin 800 metre kare alan üzerine yapılacak spor salonu için mimar göndereceklerini belirten Yusuf Boydak, “Mimar arkadaşlar okul müdürümüzle birlikte yapılacak spor salonunun kapasitesi ve diğer konuları görüşerek projesini hazırlarlar.”diye konuştu.

Yusuf Boydak, spor salonu inşasından sonra anaokuluyla ilgili bir karar vereceklerini sözlerine ekledi.

İLK MEZUNLAR ZİYARETE GİDECEK

Bu arada Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi Müdürü Hamza Fırat, 2005-2006 sezonunda genel lise olarak eğitim-öğretime başlayan okuldan 2009-2010 eğitim-öğretim döneminde 270 öğrencinin mezun olduğunu kaydetti. Genel lise olarak eğitim-öğretime başlayan okulun daha sonraki dönemlerde Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldüğünü vurgulayan Hamza Fırat, Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi’nden ilk mezunların bu sezon verildiğini söyledi. Fırat, Anadolu Lisesi’nden mezun olan 44 öğrencinin okulu yaptıran Boydak Holding yönetimine teşekkür için Kayseri’ye gitmek istediğini belirtti.

Boydak Holding yöneticisi Yusuf Boydak, okulun ilk mezunlarını Kayseri’de ağırlamaktan memnun olacaklarını belirterek, kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.

Boydak Holding yöneticilerinin okul ziyaretine Erzurumlu işadamı Şerafettin Aslan ile kardeşleri Rasim ve Murat Aslan da katıldı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem