Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Büyükşehir’den Aile Yaşam Merkezi
Büyükşehir’den Aile Yaşam Merkezi
04 Haziran 2009 / 05:07
Yenimahallelilerin Hizmetine Sunulan Aile Yaşam Merkezi’nde 7’den 70’e Her Yaştan Ankaralı Çeşitli Aktivitelerde Bulunabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenimahallelilerin hizmetine sunulan Aile Yaşam Merkezi’nde 7’den 70’e her yaştan Ankaralı çeşitli aktivitelerde bulunabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin diğer Aile Yaşam Merkezleri’nden farklı olarak hizmet veren bu merkezde, açık hava çocuk oyun alanlarının yanı sıra tenis, basketbol ve voleybol sahaları yer alıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Yenimahalle’ye bağlanan Hipodrom Caddesi üzerindeki Yenimahalle Aile Yaşam Merkezi, 7 den 70’e her yaştan Ankaralıyı aktivitelerine bekliyor. Toptancı Hal bitişiğinde ve AOÇ karşısında yer alan Merkez’de Gençlik Merkezi, Çocuk Kulübü, Yaşlılar Lokali ve Engelliler Lokali gibi birimler bulunuyor. Merkezde gençler, çocuklar, engelliler ve yaşlılar, Air Hockey, Bilardo, Bilgisayar-İnternet, Çocuk Oyun Alanı, Diksiyon, Halk Oyunları, İngilizce, Satranç, Tiyatro, Kondisyon, Konferans Salonu, Kütüphane, Masa tenisi, Müzik, Resim- El sanatları, Zeka Oyunları, Mini Golf gibi etkinliklerin yanı sıra Bocce ve Dart gibi Türkiye’de yeni olan sporlarla da ilgilenebiliyorlar.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı diğer Aile Yaşam Merkezleri’nden farklı olarak hizmet veren bu merkezin etrafında yer alan açık alanda oyuncak tren, salıncak gibi teknolojik ve klasik çocuk oyunlarıyla çocuklar gönüllerince eğleniyorlar. Yine aynı açık alanda yapımı gerçekleştirilecek basketbol, voleybol sahaları ile tenis kortlarının da tamamlanmasıyla her yaştan başkentli açık havada spor yapabilecek.

Hipodrom Caddesi No: 18 Varlık - Yenimahalle adresinde faaliyette bulunan merkeze üye olmak isteyenler kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, 2 adet fotoğraf, sabıka kaydı (18 yaşından büyükler için), sağlık raporu, engelliler için engelini belirten sağlık raporu, çocuklar için öğrenim belgesi ve şeffaf dosya ile merkeze başvurarak merkezin dört dörtlük hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

Muhabir : Abdullah Ortaç-ANKARA
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
NEDEN KAPATILIYO
nesrin kalkan
bana taşınıyoruz denildi fakat nereye taşınıyorsunuz sorusuna bilmiyoruz diye bi yanıt aldım nereye taşınıyo aile yaşam merkezi acaba
13 Ocak 2011 Perşembe 23:45
sevgıye layık baskan melıh gokcek...
meral
cocuk kulubune cocogumu yazdırmak ıstedım fakat.....hoca yok dıyolar ılgılenmıyolar...blm ler dolu dıyolar....baskanım ve gorevlıler lutfen ılgılenın....baskanım senı cok sevıyorum ....ankara senınle guzel...
15 Haziran 2010 Salı 23:05
kımse yok
nezıha
hersey cok guzel....fakat ılgılenecek gorevlı yok merkez bombos...kımse bısı bılmıyo...cogu bolumler de yok..mesela halkoyunları.0 7 yas etkınlık dans step ayrobık ...boyle bır blm bıle yok gorevlı cvp vermıyo ...ılglenırsenız sevınırım..
14 Haziran 2010 Pazartesi 20:22
Net Gündem