Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Çayıralan Aytaç Su Ve Gazlı İçecekler Fabrikası Hizmete Açıldı
Çayıralan Aytaç Su Ve Gazlı İçecekler Fabrikası Hizmete Açıldı
31 Ekim 2008 / 22:25
Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar: "Kesinlikle Alın Teri Olmayan Yatırım, Yatırım Değildir"

Yimpaş Holding'e bağlı kuruluşlardan olan Aytaç, Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde kurduğu su ve gazlı içecekler fabrikasını törenle hizmete açtı.

Çayırlan ilçesinde düzenlenen açılış törenine Yozgat Vali Vekili Mustafa İngeç, AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, Çayıralan Kaymakamı Muhammet Aktaş, Çayıralan Belediye Başkanı Yusuf Coşan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan ve fabrika hakkında bilgi veren Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kandemir, Çayıralan'da 18 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı planlanan Aytaç Akyudum Su ve Gazlı İçecekler Fabrikası'nın ilk etabında günde 20 bin damacana, 200 bin bardak su üretileceğini söyledi. Kandemir, "Toplam 35 milyon dolarlık harcama ile 2012 yılında tamamlanması planlanan tesisin tüm bölümlerinin üretime açılmasıyla birlikte 400 kişi istihdam edilecektir" dedi.

Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar da, fabrikanın Çayıralan ilçesine yapılmasında en önemli etkenlerden birinin Çayıralanlı gurbetçiler olduğunu söyledi. Çayıralanlı gurbetçilerin Yimpaş'a büyük destek olduklarını ifade eden Uyar, Yimpaş Holding sisteminin sürekli üretim olduğunu vurguladı. Uyar, "30 seneye yakındır üretim yapılmasını istiyoruz. Özellikle paranın faize, kandırmaya, borsaya, dövize değil de doğrudan doğruya yatırıma gitmesini istiyoruz.

Herkesin fabrikalarını, okullarını, hastanelerini, restoranlarını her türlü ticaret merkezlerini kurması lazımdır. Türkiye'nin kalkınması ancak bundan geçer. Yimpaş'ın projesi çok şükür tuttu. Her şey kolay değil. Yatırımlar yapılırken bunların önüne hiç mi engeller çıkmaz, elbette çıkar. Her vilayete bir fabrika ve mağaza demiştik. Paranın yönünü doğrudan yatırıma çevireceğiz. Tüm dünyayı faizle dolandıran yüzlerce, binlerce insan vardır. Maalesef borsa şuanda deniyor ki 55 binlerden 25 bine düştü.

Peki, çıkarken fabrikalar yüzde 500 büyüyecek diye mi çıkmıştı. Maalesef 10 liralık değerini 100 liradan, bin liradan borsaya koyuyor ki kazanıyor. Ondan sonra vatandaş iskambil kağıdı ile kumar oynarken, onlarda adeta borsada öyle yapıyor. Kesinlikle alın teri olmayan yatırım, yatırım değildir" dedi.

Hükümetin, kesinlikle bankalara paranın büyük bir kısmını yatırıma kullanmak şartıyla önünü açması gerektiğini ifade eden Uyar, "Yüzde 100 garanti getirilecek diyorlar. Niye halkın getirdiği şirketlere garanti getirmiyoruz. Ama inşallah bu millet ve bizde durmayacağız. Belçika'da devam eden Aytaç Entegre Tesisi'nin açılışını da önümüzdeki aylarda yapacağız. Buradan Avrupa'nın değişik ülkelerine ve Ortadoğu ülkelerine helal gıda maddesi göndereceğiz. Aytaç'ın et ve süt ürünleri üretimlerinin dışında gıda
sektöründe de yeni üretimler yapacağız" şeklinde konuştu.

Daha sonra Çayıralan Belediye Başkanı Yusuf Coşan ve Çayıralan Kaymakam Muhammet Aktaş, AK Parti Yozgat Milletvekili Osman Coşkun ve Yozgat Vali Vekili Mustafa İngeç birer konuşma yaparak, fabrika kurmak ve istihdam oluşturmanın önemine değinerek, fabrikanın hayırlı olması dileklerinde bulundular.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
işten çıkardıkları personel
HÜSEYİN YILMAZ
yimpaş yönetimi önce işten cıkardığı personelimin tazminatını ödesin ondan sonra yatırımlarına devam etsin milleti madur ettigi yetmiyormuş gibi utanmadan sıkılmadan yatırmlara devam diyor .
02 Kasım 2008 Pazar 17:17
Net Gündem