Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Çevreci Kedi 'Çevki' Tiyatro Gösterisi
Çevreci Kedi 'Çevki' Tiyatro Gösterisi
14 Ekim 2011 / 11:28
Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı İktisadi İşletmesi'nin (ÇEVKO) katkılarıyla, ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere çevre ka

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı İktisadi İşletmesi'nin (ÇEVKO) katkılarıyla, ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilere çevre kavramının aşılanması amacıyla 'Çevreci Kedi ÇEVKİ' isimli tiyatro gösterisi yapıldı.

Çevre temizliğinin önemi, evsel ve ambalaj atıklarının ayrıştırılması, ambalaj atıklarının ülke ekonomisine katkısının öneminin anlatıldığı tiyatro oyunu İçişleri Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisleri'nde gösterime sunuldu. Oyun öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Tiyatro oyunu öncesinde bir konuşma yapan Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, öğrencilerin bugünden belirli sorumlulukları üstlenmeleri gerektiğini o bilinç içerisinde eğitimlerini öğretimlerini tamamlamaları gerektiğini söyledi. Başkan Yıldırım; "Evimizi nasıl temiz tutuyorsak, çevremizi de öylesine temiz tutmalıyız. Evimizdeki bir eşyanın korunmasını nasıl sağlıyorsak, geri dönüşüme kazandırılacak eşyaları da o şekilde korumalıyız. Milli ekonomiye katkı sağlamak, hem temiz yaşanabilir bir çevrenin yaratabilmesi, hem de sorumluluk bilincimizin gelişebilmesi bakımından çok önemlidir. ÇEVKO ile beraber Mezitli Belediyesi'nin ortak yürüttüğü bu proje sizlerin katkılarıyla çok daha iyi seviyeye gelebilecek durumda" diye konuştu.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem