Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Chp'den Seçim Değerlendirmesi
Chp'den Seçim Değerlendirmesi
13 Nisan 2011 / 19:07
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ, AK Parti iktidarında Karabük'e üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ, AK Parti iktidarında Karabük'e üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

Parti il binasında gazetecilere 24. dönem milletvekilliği seçimleri öncesi Karabük'ün adaylarını değerlendiren İl Başkanı Bayram Karadağ, AK Parti'nin iktidarda kaldığı 9 yıl boyunca 6 milletvekili değiştiğini ve bu altı milletvekilinin Mehmet Ali Şahin'le birlikte Meclis'te Karabük'ü temsil ettiğini ancak 9 yıl boyunca milletvekilleri ve bugün milletvekili adayı olan Mehmet Ali Şahin'in Karabük'e üvey evlat muamelesi yaptığını iddia etti. Karadağ, "Genel olarak listelerimiz üzerinden siyaset yapmaya kalkanlar bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi alnı ak olarak 13 Haziran sabahı iktidar olacak şekilde seçime girecektir. Ak Parti hükümeti zamanında Karabük'te kayıtlı işsiz sayısı 8 bin 910 , kayıt dışı 10 binin üzerine çıkmıştır. Emekli sayısı 47 bin 729 olarak tespit edilmiş intibak yasası çıkartılmamış, Karabük'ün hızla göç vermiş, ortalama nüfusun yarısının açlık sınırında olduğu gözlenmiş ve taşeron işçilik artmıştır. Bizim iktidarımızda buna son verilecektir. İntibak yasası çıkarılacaktır. Sağlık açısından halkımızın talepleri karşılanamamış şu anda bile personel ataması yapılmamıştır.Karabük doğum hastanesine giden aileler çocuk doktoru bulamamakta, çocuklarının hastalıkları ile ilgilenecek merciye ulaşamamaktadır. Aynı şekilde devlet hastanesine giden hastalarımız MR ve diğer röntgen ve görüntüleme cihazlarından faydalanmak için 1 ay gibi uzun bir zamana sıra ile oyalanmakta ve olası hastalıklarının ilerlemesine neden olunmaktadır. Şirinevler Devlet Hastanesinde ise fizik doktoru eksikliği göze çarpmakta hükümet ise bütün bunları görmezden gelmektedir. Halkımızın sağlığı ile oynayan hava kirliliğine çözüm bulunamamış bu konuda çalışmalar yapılmamıştır. Orman Genel Müdürü Osman Kahveci buralı olmasına rağmen ormanlarımız hala Zonguldak, Bolu ve Kastamonu illerine bağlıdır. Kira artışları ve gıda fiyatları hızla yükselmekte olup, asgari ücretli vatandaşlarımızın aldığı ücret kira bedeli ile eşdeğerde gittiğinden vatandaşlarımız geçim sıkıntısından kurtulamamıştır. Mehmet Ali Şahin'in Adalet Bakanlığı zamanın da Karabük'e cezaevi sözü verilmiş fakat hala bitmemiş , stadyum için verdiği söz yerine gelmemiş hala yapımı devam etmektedir. Bir tek olimpik havuzu için verdiği söz işleme alınmıştır fakat o bile hala bitmemiştir. Eğitim sisteminde AK Parti döneminde her türlü yolsuzluk ve skandallar ortaya çıkmış gençlerimiz çifte standarda maruz kalmıştır. Bizim iktidarımızda YÖK kaldırılarak herkese eşit bir eğitim fırsatı sağlanacaktır. Bizim iktidarımız da aile sigortası ile bu sorun çözülecektir.Üvey evlat muamelesi yaptıkları memleketimizden hala oy istemek cesaretini gösterebilmektedirler. Karabük halkı tüm bu olumsuzlukların cevabını 12 Haziran günü sandıkta verecektir" dedi.

Toplantı sonu gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Karadağ bir gazetecinin 'Şahin'in Karabük adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusunu ise, "Mevcutlara iki dönem şans verildi. Bunların hiçbir iş yapılmadığı görüldü, zaten başarılı olsalardı en azından bir tanesi listede olurdu. Baktılar ellerindeki vekillikler tehlikede Karabük'e Mehmet Ali Şahin'i gönderelim dediler. Mehmet Ali Şahin'in Karabük'e gönderilme nedeni budur. Bizim adaylarımız ise halkın içinden, MHP'nin adayları bürokrat ve sendikacı. Kamuda görev yapmışlardır. Ne kadar faydalı olacaklardır. Orman eski Genel Müdürü Osman Kahveci kendi memleketinin ormanına bile sahip çıkamamıştır. Kendi ilinin ormanları başka bir ilin ormanlarına bağlıysa orda mutlaka bir başarısızlık vardır. Orman Bölge Müdürlüğünü bile siyasi bir karardır diyerek açtıramadı" diye konuştu.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem