Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Cihan Hayırsevener, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cihan Hayırsevener, Son Yolculuğuna Uğurlandı
20 Aralık 2009 / 15:01
Balıkesir'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden gazeteci Cihan Hayırsevener(53), gözyaşları arasında İstanbul'da toprağa verildi.

Gazeteci Cihan Hayırsevener için Halil Rıfat Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene eşi Sema Hayırsevener, oğlu Can ve kızı Gaye Cliffard ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti İkinci Başkanı Ümit Babacan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Celal Toprak ile çok sayıda meslektaşı ve yakınları katıldı.

Hayırsevener'e sıkılan kurşunun basın özgürlüğüne sıkılmış bir kurşun olduğunu belirten Ümit Babacan, "Bandırma ilk defa bir gazeteci şehidi veriyor. Buradan polis ve Adalet Bakanlığı'na sesleniyorum; Balıkesir'deki siyaset, medya ve mafya üçlüsünü araştırsınlar. Son nefesinde ambulans istemiş ve bunu yapanın ismini vermiş. Polis araştırma yapıyor ve kimin vurduğu belli değil" dedi.

Saldırıda kaybettiği babasının arkasından gözyaşı döken Gaye Cliffard ise, "Ateş artık sadece düştüğü yeri yakmasın. Ben her sabah kalktığımda babamın öldüğü gerçeğini göreceğim. Babam her şeye rağmen gerçekleri yazıyordu. Gazeteciliğe sıkılan kurşunlar son bulsun" diye konuştu.

Cenaze töreninde Cihan Hayırsevener'in eşi ve çocukları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından tabut omuzlarda taşınırken, Sema Hayırsevener kaybettiği eşinin arkasından "Bırakın gitmesin, şimdi değil" diye bağırdı. Eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döken Sema Hayırsevener, cenazenin götürülmesini istemedi. Acılı eşin feryatları yürekleri dağladı. Cihan Hayırsevener daha sonra Kulaksız Mezarlığı'na defnedildi.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem