Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
'Dağın Saklı Yüzü'ne Hizmet Binası
'Dağın Saklı Yüzü'ne Hizmet Binası
25 Mart 2011 / 18:12
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Büyükorhan Belediyesi Hizmet Binası'nın temeli törenle atıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Büyükorhan Belediyesi Hizmet Binası'nın temeli törenle atıldı.

Büyükorhan Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor. Temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin kentin her köşesine değer katan çalışmalarına devam ettiğini belirterek, "Büyükorhan'da güzel bir eser kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası sosyal ve kültürel bir aktivite merkezi olacak. Gündelik hayata renk katacak olan bir hizmet binasını güzel ilçemize kazandıracağız. Buralara hizmet etmek bizim için büyük gurur ve onur. Uzanabildiğimiz her yere ulaşacağız" dedi.

Hizmet etmeyi ibadet olarak gördüklerini ifade eden Altepe, "Her insanın yüzünü güldürmeye gayret ediyoruz. Bizler sizlere hizmet vereceğiz. Her zaman dağ yöresinden en büyük desteği aldık. Gönlümüzde buralara hizmet yapmak düşüyordu. Mutluyuz, daha nice hizmetleri bu bölgemize yapmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

"DAĞ YÖRESİ KALKINACAK"

Dağ yöresindeki ilçelerin de Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanması için gereken çalışmaları yaptıklarını kaydeden Altepe, "Bu bölgelere hizmet edelim istiyoruz. Büyükorhan artık göç veren değil göç alan, gelişen ve büyüyen bir ilçe olsun istiyoruz. Bursa, nasıl kalkınıyorsa, Yörük ve Türkmen diyarı, ecdad yadigarı bu güzel beldelerimiz de el birliğiyle kalkındıracağız" şeklinde konuştu.

Bursa'nın çağdaş bir şehir olması için çalışmaların sürdüğünü anlatan Altepe, "Uzanabildiğimiz tüm ilçelerde, şehirlerde ve hatta diğer ülkelerde de ecdadımızın emaneti olan eserleri ayağa kaldırıyoruz. Bursa'da Türkiye'ye ve dünyaya örnek çalışmaları hayata geçiriyoruz. Bu ecdadın kültürünü yaşatıyoruz. Bursa'nın doğal güzellikleri, nehirleri, şelaleleri ve Uludağ'ı ile ayağa kaldırılarak, şehir ekonomisinin canlanması ve dünyanın önde gelen şehirlerinden biri olması için çalışıyoruz. Hızlı büyüyen ve yoğun göç alan bu şehri sağlıklı bir kent yapma hedefiyle kültürel tesislerden altyapıya kadar her alanda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" şeklinde konuştu.

Yaşanabilir bir şehirde olması gereken her şeyin Büyükorhan'da da olacağını vurgulayan Altepe, "Büyükorhan'ı ve diğer ilçeleri Büyükşehir Belediyesi ile kardeş yaptık. Artık bu bölgeler kendi kendine yetebilmeli. Buradaki yayla turizminden doğal güzelliklere kadar her köşesinde ecdadın emaneti var. Bundan böyle yanınızda Büyükşehir Belediyesi var. Burada eksiklikleri tamamlamak bize düşüyor. Merkezi ve yerel hükümet buralara destek veriyor. Arıtmalarla ve altyapılarla ilgili geniş çaplı yatırımlar önümüzdeki aylarda yapılacak olan çalışmalarda değerlendirilecek. İlçelerin kaynakları bu noktada yeterli değil. İlçelerin Büyükşehir'e dahil olmasıyla bu konular daha rahat çözüme kavuşacak. Siz bize her zaman destek verdiniz. Arkamızda durdunuz ve biz de size destek veriyoruz" ifadelerini kullandı.

BİNA 6 AYDA BİTECEK

Kaliteli hizmeti Büyükorhanlılara yaşatma için temeli atılan hizmet binasının 912 metrekare inşaat alanında 344 metrekare zemine oturduğunu belirten Altepe, 3 katlı ahşap binada eğitim merkezi, muhtarlık, lobi ve toplantı salonlarının bulunacağını belirtti. Tesisin en geç 6 ay içinde tamamlanacağını ifade eden Altepe, Ankor İnşaat tarafından yapılacak tesisin güzel bir açılışla hizmete başlayacağını vurguladı.

Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen ise dağın saklı yüzü Büyükorhan'a çok amaçlı bir hizmet binası yaptıracak olan Altepe'ye teşekkür etti. Bursa'ya 86 kilometre uzakta olan Büyükorhan'ın 12 bin 743 toplam nüfusu olduğunu kaydeden Türkmen, ilçenin değerlerini anlattı. Yapılacak çalışmalardan da bahseden Türkmen, gençleri ve çocukları kahvelerden kurtarmak için halı saha ve spor salonu talebinde bulundu.

Orhaneli Kaymakamı ve Büyükorhan Kaymakamvekili Ahmet Atılgan ise hizmet binasının tamamlandığında ilçenin 3 önemli sıkıntının halledilmiş olacağını ifade ederek, "Bu güzel yatırımın burada yapılması çok önemlidir. Bu bölgeyle ilgili iki isteğimiz daha var. Orhaneli - Harmancık arası yolun düzenlenmesi. Doğancı Barajı -Beşevler arası ve Harmancık Kavşağı'na kadar duble yol olması ilçeye değer katacaktır. Bu nokta Bursa'yı Balıkesir, Eskişehir ve Kütahya'ya bağlayacak önemli bir noktadır. Aynı zamanda birçok köyün kanalizasyon sistemleri ve arıtması olmadığından Keles ve Orhaneli belediyelerine atıksu arıtma tesislerinin bir an önce faaliyete geçmesi için konuyla ilgili destek bekliyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Türkmen, Altepe'ye şükran plaketi, AK Parti İl Başkanvekili Cemalettin Torun'a da çeşitli hediyeler verdi.

Altepe, protokolle birlikte hizmet binası inşaatının temeline ilk harcı döktü. Orhaneli İbrahim Hüsnü Çağlayan İlköğretim Okulu öğrencilerinin dağ yöresine özgü halk oyunları gösterisi de törene renk kattı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem