Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Dündar Beşe Vefat Etti
Dündar Beşe Vefat Etti
23 Temmuz 2010 / 19:27
Tatil için gittiği İskenderun'da dalgalara kapılarak hayatını kaybeden Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları 11. sınıf öğrencisi Dündar Beşe, Gaziantep'i yasa boğdu.

Gaziantep'in önde gelen ailelerinden Beşe ailesinin oğlu olan Dündar Beşe, tatil için gittiği İskenderun'da arkadaşlarıyla birlikte denize girdi.

Dalgalara kapılan Beşe, denizde sürüklenerek hayatını kaybetti. Genç çocuğun ölüm haberi Gaziantep'te bulunan ailesi, yakınları ve öğrenci arkadaşları tarafından üzüntüyle karşılandı. Kırtasiyecilikle uğraşan Ahmet Beşe ve Sani Konukoğlu Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Gamze Beşe'nin en büyük oğlu olan Dündar Beşe 17 yaşındaydı. Okulunda başarılı bir öğrenci olarak bilinen ve arkadaşları arasında çok sevilen GKV Özel Okulları öğrencisi Dündar Beşe, bu yıl 11. sınıfa geçmişti.

Arkadaşları ölüm haberi üzerine Beşe'nin evine oradan da Asri Mezarlığa hücum etti. Buradaki cenaze törenine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Büyükşehir Belediye Spor Başkanı Ünsal Göksen, ANAP eski İl Başkanı Şerif Başkülekçi, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Dr. Atanur Vergili, GKV Liseleri Müdürü Fevzi Beşe ve çok sayıda GKV'li idarecilerle, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Sani Konukoğlu Hastanesi'nde görevli çok sayıda doktor ve hemşireyle, Dündar Beşe'nin okul, sınıf ve mahalle arkadaşları katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlıkta bulunan aile kabristanına defnedilen Dündar Beşe, sevenlerini üzdü.

Dündar'ın en büyük hayalinin asker olmak ve ülke savunmasına katkı sağlamak olduğunu ifade eden arkadaşları, “O asker olmak ve Türkiye'nin güçlenmesi ve savunmasında aktif rol almak istiyordu. O bize şaka yaptı galiba. Çok üzgünüz” dediler.

Cenaze namazı sırasında fenalık geçiren baba Ahmet Beşe'ye ilk yardım, görevli doktor ve hemşireler tarafından yapıldı. Cenazeye katılanlar anne ve babayı teselli ederken kardeş Onur Beşe'yi de Dündar'ın arkadaşları kucaklayarak teselli etti.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem