Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Düzce'de Meslek Lisesi Mezunları Bir Araya Geldi
Düzce'de Meslek Lisesi Mezunları Bir Araya Geldi
02 Kasım 2009 / 14:20
Düzce Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Anadolu Teknik Lisesi Mezunlar Derneği (DEMTATDER) tarafından, bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel buluşma günü yapıldı.

Düzce Endüstri Meslek Lisesi, Teknik Lise ve Anadolu Teknik Lisesi Mezunlar Derneği (DEMTATDER) tarafından, bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel buluşma günü yapıldı.

Düzce Endüstri Meslek Lisesinin kuruluşunun 40'ıncı yıl dönümü etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda okulun spor salonunda düzenlenen Mezunlar Derneği ikinci buluşma gününe, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, TSO Başkanı Metin Büyük, okul idarecileri ve DEMTATDER yöneticileri ve mezunlar katıldı.

DEMTATDER Başkanı Ahmet Duman, ülkelerin endüstriyel gelişimlerinin sağlanabilmesi için gerekli olan en önemli ihtiyacın insan gücü olduğunu söyledi. Nitelikli insan gücünün yetiştirildiği meslek liselerine olan ihtiyacın günümüzde daha fazla hissedildiğinin altını çizen Duman, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve özel sektörler mesleki eğitimi geliştirmek için yoğun çaba içerisindeler" dedi.

Düzce Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Erçetin de, okullarının Türkiye'nin en büyük okullarından birisi olduğunu belirterek, "Okulumuzda Avrupa Birliği projelerinin başlandığı 2004 yılından buyana AB Kaynaklı projeler hazırlanıyor ve bu projelerin 7'si kabul edildi. Düzce Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada mesleki eğitimin öncüsü olmaya devam edecek. Okulumuzun kuruluşunun 40. yılını, eski mezunlarla birlikte kutlamaktan dolayı da çok mutluyuz" şeklinde konuştu.

TSO Başkanın Metin Büyük de, bu okuldan mezun olduğunu belirterek "Burada çok güzel anılarımız geçti" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, Düzce Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesinin Türkiye'nin 81 ilinde bulunan bütün okullara malzeme ürettiğini belirterek, "Düzce Meslek Lisesi Türkiye'nin lokomotifi halindedir. Okulumuz her geçen gün gelişerek hizmet veriyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, okulun ilk mezunu ile son mezununa Belediye Başkanı İsmail Bayram ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer tarafından katılım belgeleriyle çeşitli hediyeler verildi.

Katılımcılara ikramların yapılmasının ardından ise, okulda bulunan bölümler, Belediye Başkanı İsmail Bayram, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, Okul ve Dernek yöneticileri ile okul misafirleri tarafından gezildi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem