Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Erzurum'da BESYO Sınavları Başladı
Erzurum'da BESYO Sınavları Başladı
17 Ağustos 2008 / 14:05
850 Öğrencinin Müracaat Ettiği Besyo’da Yapılacak Sınavlar Sonucu 200 Öğrenci Alınacak

Erzurum Atatürk Üniversitesi'ne (AÜ) bağlı Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) bölümüne girebilmek için bugün başlayan özel yetenek sınavında öğrenciler ter döktü.
Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) Beden Eğitimi, Antrenörlük ve Spor Öğreticisi bölümüne alınacak öğrenci seçmeleri sınavı bugün başladı.

Üniversitenin kapalı spor salonu ve çim sahasında yapılan sınavın ilk bölümünde adayların elemesi yapıldı. Sınav öncesinde isimlerini gözetmen heyetine yazdıran adaylar, ısınma hareketleri yaparak kendilerini sınava hazırladılar. 850 öğrencinin başvurduğu sınavların kız ve erkek grubu olmak üzere iki hafta süreyle devam edeceği bildirildi. Sınavlar sonrasında 100'ü BESYO'ya, 100'ü de fakültelere olmak üzere toplam 200 öğrencinin alınacağı belirtildi.

Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Vekili ve Özel Yetenek Sınavı Komisyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Kaldırımcı, sınavlarda, en hassas ve objektif değerlendirmeyi yaptıklarını bildirdi.

Sınavda, insan etkisine imkan vermeyen, elektronik sistemlerle ölçümler yapıldığını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Murat Kaldırımcı, internet sitesinde yeralan açıklamasında: “Zaman ve sayısal değerlere dayalı değerlendirme sistemleri tercih edilmiştir. Kişisel değerlendirme hatalarını tümüyle ortadan kaldıracak, hak edene hakkının verileceği şeffaf bir sınavdan geçeceğinden hiçbir kuşku olmasın.”dedi.

Açıklamasında sınava girecek öğrencilere de seslenen Kaldırımcı, şunları ifade etti:
“Çevrenizde oluşabilecek ve sizi olumsuz etkileyecek dedikodulara itibar etmeyiniz. Sizleri istismar edecek kişi ve gruplara fırsat vermeyiniz. Bu tür söylenti ve eylemlerin, sizlerin sadece moralini bozmak ve performansınızı düşürmekten ileri gidemeyeceğini bilmenizde yarar görüyoruz. Amacımız, sizleri, ortaya koyabildiğiniz performanslarınıza göre en hassas şekilde en iyiden itibaren sıralamak ve kontenjanlarımızın elverdiği kadar adayı üniversite öğrencisi yapmaktır.

Sınavlar, Üniversitemiz yöneticilerince yakından izlenmekte ve hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden gerçekleşmesi için bütün tedbirler alınmaktadır. Bu konuda herkesin, üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getireceğinden emin olmanızı ve kurallara titizlikle uyulması için gereken kolaylık ve anlayışın sizler tarafından da gösterileceğini ümit etmekteyiz.

Giriş sınavlarımızda tüm performansınızı ortaya koyarak, sizleri doğru ve hatasız ölçmemize fırsat vereceğinizi umuyor, hem sınavlarınızda hem de yaşamlarınızda başarılar diliyorum.”
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem