Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Eski Eşyalar Asırlık Tarihi Evde Toplandı
Eski Eşyalar Asırlık Tarihi Evde Toplandı
19 Ekim 2010 / 16:05
Tavşanlı'ya bağlı ve ilçe merkezine 28 kilometre uzaklıktaki Değirmisaz köyünde ikamet eden Mehmet Akın (59), çocukluğunda kullandıkları malzemelerden oluşan eski eşyaları, tarihi bir evde toplayarak görücüye çıkardı. Tarihi mirasa her zaman sahip çıkılma

Tavşanlı'ya bağlı ve ilçe merkezine 28 kilometre uzaklıktaki Değirmisaz köyünde ikamet eden Mehmet Akın (59), çocukluğunda kullandıkları malzemelerden oluşan eski eşyaları, tarihi bir evde toplayarak görücüye çıkardı. Tarihi mirasa her zaman sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Mehmet Akın, "Topladığım eski eşyalardan oluşan koleksiyonu herkesin görebilmesi amacıyla sergi haline getirdim. O kadar güzel eşyalar var ki gelip görmeye değer diye düşünüyorum. Örneğin bir tane duvar saati var onu kesinlikle parayla satmam" diye konuştu.

Köy halkının da bu davranışını takdirle karşıladığını ifade eden Akın şunları söyledi: "Emekli olduktan sonra köyde oturmaya başladım. Köyde annem ve babamdan kalan ne kadar eşya varsa hepsini topladım. Ayrıca köy halkından çoğu vatandaş da benim bu girişimime destek vererek kendilerine ait eski eşyaları getirip bana teslim etti. Ben de bunları kendime ait asırlık tarihi evde sergilemek için kolları sıvadım. Şu an itibariyle yaklaşık olarak bine yakın eşya bulunmaktadır. Görmek isteyen vatandaşlarımız olursa evimiz daima açıktı."

Eski tarihi eşyalara meraklı olan vatandaşlara bu serginin daima açık olduğunu dile getiren Mehmet Akın, "Topladığım bu eşyaların maddi değeri bulunmamakla birlikte sadece manevi değerleri vardır" diyerek sözlerini tamamladı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem