Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Genç Kızlar Sarımsak Güzeli Seçilmek İçin Yarıştı
Genç Kızlar Sarımsak Güzeli Seçilmek İçin Yarıştı
31 Ağustos 2008 / 16:55
Uluslararası Taşköprü Kültür Ve Sarımsak Festivali Etkinlikleri Kapsamında Güzellik Yarışması Düzenlendi

Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali'nde düzenlenen güzellik yarışmasında festival güzeli Bosnalı yarışmacı oldu.

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında 'Sarımsak güzeli' yarışması yapıldı. Halk oyunu gösterileri ile başlayan yarışmaya 14 güzel kız katıldı. Birbirinden güzel kızlar halı üzerinde yürüyerek ve dans ederek jüriden en yüksek puanı almaya çalıştı.

Slovakya, Yunanistan, Bosna Hersek ve Türk halk oyunu ekipleri üyesi kızlar, oyun havası eşliğinde göbek atarak da hünerlerini sergiledi. Yaklaşık iki saat süren yarışma sonucunda Bosna Hersek Halk Oyunu ekibinden yarışmacı Adnana Drakova(24) festival güzeli, HAYFEM Halk Oyunları ekibinden Ayça Demrici(23) sarımsak güzeli ve Pompeiopolis kazı ekibinden Alman Neşe Vioerlen(22) Pompeiopolis güzeli seçildi.

Yarışma sonunda güzellerle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarıştı. Güzellik tahtına oturmaya hak kazanan güzellere AK Parti Kastamonu Milletvekili Hasan Altan, MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı ve Belediye Başkanı Mustafa Günay birer bağ sarımsak, plaket ve çeşitli hediyeler verdi.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem