Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İrfan Mandalı, Tahliye Edildi
İrfan Mandalı, Tahliye Edildi
29 Ekim 2009 / 20:48
Çerkezköy'e bağlı Kapaklı Beldesi Belediye Başkanı İrfan Mandalı 'ihaleye fesat karıştırmak' suçundan tutuklu yargılandığı davada 115 gün sonra tahliye edildi.

Çerkezköy'e bağlı Kapaklı Belde Belediyesi'ne yönelik olarak 2 Haziran 2009 tarihinde düzenlenen operasyon kapsamında ihaleye fesat karıştırdıkları iddiası ile tutuklanan Demokratik Sol Parti'li Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak ile tutuksuz müteahhitler Semih Deniz, Hilmi Gökçe, Ahmet Candan, Mustafa Gümüş, Recep Küçük, Hüseyin Avni Ersoy'un yargılanmalarına Çorlu Ağır Ceza mahkemesinde 26 Temmuz tarihinde başlanmıştı.

 Yoğun güvenlik önlemleri altında tutuklu bulundukları Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'nden Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi'ne getirilen Mandalı ve Çakmak için hakim karşısına çıktı. Çerkezköy ve Kapaklı beldesinden gelen çok sayıda seveninin alkışları arasında cezaevi aracından indirilerek mahkemeye çıkarılan tutuklu Başkan İrfan Mandalı, "5 aydır tutukluyum. Hiçbir şekilde kimseye 'sen bunu böyle yap' diye baskı yapmam söz konusu değildir" dedi.

6.duruşmada savunmaları alan mahkeme heyeti, ardından kararını açıkladı ve tutuklu sanıklar Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Belediye Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına karar vererek duruşmayı 19 Şubat 2010 yılına erteledi.

İrfan Mandalı'nın sevenleri tahliye haberi üzerine gözyaşlarını tutamadılar. Mandalı, cezaevi aracına binerken kendisini desteklemeye gelenlere "Adalet yerini buldu, bekleyin, geliyorum" diyerek seslendi.

Başkan Mandalı akşam saatlerinde tahliye yazısının cezaevine ulaşmasının ardından Silivri L Tipi Cezaevi'nden 115 gün sonra tahliye edildi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem