Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kafaca Boğa Güreşleri Yapıldı
Kafaca Boğa Güreşleri Yapıldı
19 Ekim 2009 / 16:30
Muğla’da her yıl geleneksel olarak yapılan boğa güreşleri sezonu merkeze bağlı Kafaca Beldesinde yapılan güreşler ile sona erdi.

Muğla’da her yıl geleneksel olarak yapılan boğa güreşleri sezonu merkeze bağlı Kafaca Beldesinde yapılan güreşler ile sona erdi. İçme suyu yararına yapılan ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen güreşlere yaklaşık 110 boğa katıldı.

Kafaca spor sahasında gerçekleştirilen yılın son boğa güreşi sabah erken saatlerde başlarken, tozkoparan, deste, küçük ayak, büyük ayak, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş boğalık kategorilerinde boğalar mücadele etti. Güreşlerde, ağalık güreşi için Hasan Dişsiz’in Kahraman isimli boğası ile Arif Esen’in Çöl Kartalı isimli boğası yarıştı. Çöl Kartalı Kahraman’ı yenerek Ağalık güreşinin galibi oldu.

Kafaca boğa güreşlerinde zaman zaman tehlikeli anlar da yaşandı. Büyük Orta güreşleri sırasında saha içinde görevli bir vatandaş, boğaların güreşi esnasında boğaların altında kaldı. İki boğanın da üzerinden geçtiği saha içinde görevli vatandaş kazada yara almadan kurtuldu ve saha içindeki görevine devam etti.

Saha içinde boğalar güreşirken, sahipleri arasında da zaman zaman kavgalar yaşandı. Boğa sahipleri arasında yaşanan kavgalar jandarmanın müdahalesi ile büyümeden engellendi. Arena’dan kaçan boğalar ise sahanın tel örgülerle çevrili olması nedeniyle tehlike oluşturmadı. Kaçan boğalar, saha içindeki görevliler ile aralarında koşturmacaya neden oldu.

Baş boğalık için önce Yerkesik Beldesinden Hüseyin Çamlıbel’in Gladyatör boğası ile yine Yerkesik beldesinden Yılmaz Arıcı’nın Karayılan isimli boğası karşılaştı. Karayılan güreş esnasında sahadan kaçarken, Gladyatör isimli boğa ile Ula Paşapınar’ı köyünden Bozbey isimli boğa baş boğalık için sahaya çıktı. Bozbey rakibini sahadan kaçırarak Kafaca beldesinin 2009 güreşlerinin baş boğası ünvanını kazandı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem