Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Karşıyaka Belediyesi Fakir Öğrencilere Dershane Eğitimi Veriyor
Karşıyaka Belediyesi Fakir Öğrencilere Dershane Eğitimi Veriyor
29 Kasım 2008 / 09:28
Karşıyaka Belediyesi, okullarında başarılı olmuş, ancak maddi sıkıntılar nedeniyle dershaneye gitme imkanı bulamayan 1500 öğrenciye hiçbir ücret talep etmeden eğitim vermeye başladı.

İlköğretim ve lise düzeyindeki öğrenciler için kurulan Karşıyaka Gençlik Merkezi (KARGEM) için Katlı Pazaryeri üzerinde bir kat boşaltılarak yeniden dizayn edildi.

Toplam 22 derslik kazanılırken, merkezde ayrıca kafeterya, internet evi, bilgisayar sınıfı, bowling salonu, gibi bölümlerde tasarlandı. Kısa sürede tamamlanan eğitim birimi için eğitmen kadrosu da hazırlanarak 2008-2009 eğitim dönemine yetiştirildi.

Kargem'de ayrıca yarıyıl süresi içersinde hızlandırılmış eğitim programı da uygulanacak. Karşıyaka Belediyesi olarak gençlerin eğitilmesinde sürekli destek olan, güç veren, eksiklikleri gideren olduklarını belirten Belediye Başkanı Cevat Durak “ İlçemizdeki eğitim seviyesinin yükselmesini istiyoruz. Özellikle ekonomik nedenlerle eğitimlerinde eksik kalan öğrencileri bularak “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle yetiştirmeye çalışıyoruz. Belediyemiz, okullara yaptığı bakım, onarım, bahçe düzenlemesi vb yardımlarında bulunuyor.

Ayrıca 2 bin öğrenciye burs veriyoruz. Eğitim dönemleri başında da okul kıyafeti ve kırtasiye- kitap yardımlarında bulunuyoruz. Ancak bu yardımların da üzerinde gençlerimizi sıkıntılardan kurtaracak, hem eğitim desteği verecek, hem de diğer sosyal aktiviteler ile bir arada tutarak geleceğine güvenle bakabileceği kişiler olarak yetiştirmek için KARGEM'i (Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) kurduk. Burası gençlerin buluşma noktası olacak. Hem eğitim, hem öğretim hem de sosyal aktivite merkezi olarak işlev görecek. Binlerce çocuğumuzun kullanacağı bir merkezi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “ dedi.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
kargem
seda güzelderen
kayıt için neyapılıyor acil beni bilgilendirimisiniz acaba rica etsem .s
09 Eylül 2011 Cuma 20:48
kargem
begüm cansız
ATATÜRK ilke ve inkılapları doğrultusunda hareket eden bize eğitim olanağı ve dershane sağlayan karsıyaka belediyemize ve Cevat DURAK\'A cok tesekkür ediyorum...
26 Eylül 2010 Pazar 10:29
kargem
kargem
16 eylülde ders mi başlıyıcak
16 Eylül 2010 Perşembe 10:12
Net Gündem