Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kayseri Şeker Fabrikası A.ş.olağanüstü Genel Kurul Yaptı
Kayseri Şeker Fabrikası A.ş.olağanüstü Genel Kurul Yaptı
28 Ocak 2011 / 16:36
Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantı'da Kayyum Heyeti üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.'nin yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçildi.

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantı'da Kayyum Heyeti üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.'nin yeni Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçildi.

28 Ocak Cuma Günü Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na şirket ortakları, Kayyum Heyeti üyeleri ve Fabrika yöneticileri katıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan toplantıda kısa bir sunum konuşması yapan Kayyum Heyeti Başkanı Hüseyin Akay, 27 Aralık tarihinden itibaren başlayan yeni sürecin, çiftçilerin geleceği ile ilgili önemli bir dönemeç olduğunu belirterek, “Bizler, yakın bir zamanda bu şirkette gelişen olumsuz olayların peşinde değiliz. Bizler şuan, çiftçilerimizin bugünü ve yarını ile ilgiliyiz. Yine bizler, Pancar Ekicileri Kooperatifi, Kayseri Şeker Fabrikası ve çiftçilerimizin geleceğinin inşası noktasında elimizden gelen gayreti göstermek için buradayız. İnşallah kısa bir zaman içerisinde Kayseri'nin bu güzide kuruluşunu, yeniden Kayserililere ve çiftçilerimize kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Divan için verilen önerge neticesinde, divan Başkanlığı'na Hüseyin Akay, Divan üyeliklerine ise Atilla Taflıoğlu ve Yavuz Sultan Kansız seçildi. Gündemin üçüncü maddesi olan, 06.12.2010 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Ahmet Paşa Doğan'ın yönetim kurulu üyeliğinin onaylanması oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde yer alan, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimine geçildi. Bu konuya ilişkin Divana verilen önerge neticesinde Yönetim Kurulu üyeliklerine, Kayyum Heyeti Üyelerinden Hüseyin Akay, Faruk Fıratoğlu, Fevzi Konaç, Hurşit Dede ve Tarım Bakanlığı Denetleme Birim Başkanı Sinan Soylu seçildi. Gündemin beşinci maddesinde yer alan Denetim Kurulu Üyelerinin seçimi hususunda Divana verilen önerge neticesinde ise İsmet Aksoy, Mustafa Türkaslan ve İsmail Köse, yeni Denetim Kurulu Üyeleri oldu.

Toplantının sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Kayyum Heyeti Başkanı Hüseyin Akay, bugüne kadar yürüttükleri Kayyum Heyeti görevlerinin, bu genel kurul ile sona erdiğini belirterek şöyle konuştu:

“Önümüzde Temmuz ayının sonuna kadar yapılması gereken bir Olağan Genel Kurul var. Bu Olağan Genel Kurul toplantısına kadar bu yönetim görevini sürdürecek. Tabi fabrikanın şuan çok büyük sorunları var ve bu sorunların aşılması noktasında gereken gayreti göstermemiz gerekiyor. Çünkü önümüzde 6 aylık, çetin bir dönem var. Fabrikanın başlangıçtaki en büyük sorunu, finansman sorunudur. Bu konuyla ilgili geçmişte bir takım görüşmeler başlatılmış olup bizde diğer taraftan yeni görüşmeleri yapmaya başlamış durumdayız. Yakın bir zamanda yeni ekim dönemi başlayacak ve tohumdan gübreye, sökümden kotaya kadar birçok sorun karşımıza çıkacaktır. Bunları hep birlikte çözümlemek için büyük gayret göstereceğiz. Personel fazlalığı konusunda her zaman bir söylenti tarafımıza iletiliyor. Ama bunun tespitini biz yapacak kişiler bizler değiliz. Bunun tespitini, halen yöneticilik görevini yürüten arkadaşlarımız yapacak ve bize bildirecek. Bizde onların hazırladığı raporları doğrultusunda kararlar vereceğiz. Bizim kimsenin ekmeği ile bir sorunumuz yok. Aksine biz, çalışanlarımızın gelirlerini arttırmak ve geleceklerini teminat altına almak için buradayız. Ama bu işletmenin ayakta kalması için eğer fazlalık varsa, bu fazlalıkların da ortadan kaldırılması lazım. Kimse adaletli ve hukuka uygun çalışacağımızdan şüphe etmesin.”

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem