Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kediye İşkence Yapan 'Adam'
Kediye İşkence Yapan 'Adam'
01 Mart 2010 / 18:00
Mersin'de çekildiği ileri sürülen 'kediye işkence' görüntüleri, hayvan severleri ayağa kaldırdı. Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) üyeleri, sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan görüntülerdeki kişilerin bulunması için harekete geçti.

Derneğin kendi internet sitesine de konulan görüntülerde, 3 gencin bir kediyi kuyruğundan yakalayarak eziyet ettikleri görülüyor. Kediyi ayaklarından tutup çeviren gençlerin, yere bıraktıktan sonra çaresizce yuvarlanmasından, attıkları kahkahalarla keyif aldıkları gözleniyor. Paylaşım sitesinde yayınlanan bu görüntüler, DOHAYKO üyelerini harekete geçirdi.

Görüntülerdeki gençlerden birinin Mersin Üniversitesi öğrencisi olduğunu ileri süren Dernek Üyesi Berna Özüdoğru, başta Mersin Üniversitesi olmak üzere İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Mersin Valiliği'ne mail atarak, bu kişilerin cezalandırılmasını istedi. Özüdoğru, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi; "5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na gore; bir hayvana bu şekilde eziyet etmek suçtur. Bahsi geçen şahıslara 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na gore, gerekli cezaların verilmesini, gerekli mercilere şikayet dilekcesiyle talep etmiş bulunuyoruz. Bu bağlamda resim ve videoların incelenerek delil kabul edilmesini, üniversiteniz ögrencilerinden T.Y. isimli oğrenciye, okul yonetimi tarafindan gerekli cezalarin verilmesini talep etmekteyiz. Bahsi gecen oğrencinin bir hayvana zarar vererek eğlenmiş oldugu göz önünde bulundurularak, psikolojik yardıma ihtiyaçlari olduklarını düşünuyoruz. Bu sebeple bu öğrencinin devlet yoluyla psikolojik tedaviye alınması gerekmektedir. Aksi halde ilerleyen zamanlarda aynı eziyetleri savunmasız bir insana yapma ihtimallerini unutmamak gerekmektedir."

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
sapıklar
sevda
bunları benim elime vereceksiniz annasından dogduguna pişman ederim ahlaksızlar ünüversitede bunumu ögreniyorlar aşloklar
06 Mart 2010 Cumartesi 14:48
hatinden fazla üzüldüm
fatma kaya
bunara hayat boyu ceza verilsinki birdahi yapmasınlar bunlar ne biçim ünüversite talebesi hayretler içinde kaldım
06 Mart 2010 Cumartesi 14:44
sapıklar
Niyazi
kediyle eğlenme isteklerini tatmin eden bu anarmol insanlar garanti diğer cinsel fantezilerinide eşek ve köpeklerle gideriyordur.güçleri ancak onlara yetiyordur çünkü.bu gibi şeyleri yapanlar zaten çoğunlukla toplumla kaynaşamayan,geçmişinde başına tecevüz,taciz,aile içi şiddet gibi olaylar gelmiş psikolojisi bozuk kişilerdir.insanlarla bu yüzden pek kaynaşamaz ihtiyaçlarını hayvanlarla tatmin ederler,kız arkadaşla filan da uyum sağlıyamaz zaten böyleleri.ezik zav
04 Mart 2010 Perşembe 23:52
Net Gündem