Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kızılyer 1. Kültür-sanat, Ayva Ve Üzüm Festivali Yapıldı
Kızılyer 1. Kültür-sanat, Ayva Ve Üzüm Festivali Yapıldı
25 Ekim 2010 / 09:35
Denizli'nin Honaz ilçesine bağlı Kızılyer beldesinde bu yıl ilki düzenlenen Kültür, Sanat, Ayva ve Üzüm Festivali Vali Yavuz Erkmen'in katılımı ile yapıldı.

Denizli'nin Honaz ilçesine bağlı Kızılyer beldesinde bu yıl ilki düzenlenen Kültür, Sanat, Ayva ve Üzüm Festivali Vali Yavuz Erkmen'in katılımı ile yapıldı.

Festivale Vali Yavuz Erkmen, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mithat Ekici, Mehmet Yüksel ve Mehmet Salih Erdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Halil Pekdemir, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, belde belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı. Vali Erkmen ilk olarak 60 tonluk kantarın açılış kurdelesini keserek, Pamukkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (PAÜSEM) ve İş-Kur işbirliği ile açılan ve 25 kursiyerin eğitim gördüğü seracılık kursunu ziyaret etti. Yetkililerden kurs hakkında bilgiler alan Vali Erkmen kursiyerlerle yakından ilgilendi.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Kızılyer Belediye Başkanı Bülent Özden, festivalin düzenlenmesinde kendilerine destek veren herkese teşekkür ettiklerini söyleyerek, festivalin beldelerinde yetişen ürünleri tanıtmak için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Honaz Belediye Başkanı Turgut Deveci de, Honaz ilçesinin beldeleri ile birlikte son zamanlarda büyük bir ilerleme kaydettiğini söyleyerek festivalin hayırlı olmasını diledi. AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, festivalin hayırlı olmasını dileyerek, Denizli insanın çalışkan olduğunu bu nedenle sadece tekstilde değil tarım alanında da ihracatta büyük ilerlemeler kaydedildiğini ifade etti.

Törende konuşan Vali Yavuz Erkmen ise, bir şeyin ilk kez başlamasının çok önemli olduğunu söyleyerek festivalin başlangıcında emeği geçenlere teşekkür etti. Festivalin ilk kez düzenlenmesine rağmen her şeyin çok güzel olduğunu ifade eden Vali Erkmen, festivallerin amacının yörenin tanıtılması, birlik beraberlik içinde güzelliklerin hep birlikte yaşanması olduğunu söyledi. Birçok bölgede üzüm hasadının bittiğini dikkat çeken Vali Erkmen, Kızılyer'de daha yeni toplandığını ve bununda önemli bir avantaj olduğunu söyledi. Denizlili üreticilerin kendi ürününe sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Vali Yavuz Erkmen, bu nedenle Denizli'de üretilen malın yine Denizli'den ihraç edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından en iyi ayva yetiştiriciliği yarışmasında dereceye giren çiftçilere Vali Yavuz Erkmen ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem