Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kovanlık Belediye Başkanı Küçük Yeniden Seçildi
Kovanlık Belediye Başkanı Küçük Yeniden Seçildi
02 Nisan 2009 / 15:20
Belediye Başkanı Mehmet Küçük: "Yeni Hedefim Beldemizi İlçe Yapmak"

Danıştay tarafından tüzel kişiliğinin devam etmesi kararı alınarak, Türkiye'de yüzlerce belediyenin kapanmasını önleyen Bulancak ilçesine bağlı Kovanlık Beldesinin Belediye Başkanı Mehmet Küçük, 29 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde yeniden belediye başkanı seçildi.

Küçük, yaptığı açıklamada, seçimin kendisi için oldukça rahat geçtiğini söyledi. Beldenin, Danıştay 8. Dairesi'nce Kovanlık Belediyesi'nin tüzel kişiliğinin devam etmesi kararının alınmasındaki rolü ve belde de yaptığı hizmetlerden dolayı Kovanlık halkının kendisine yine destek verdiğini vurgulayan Küçük,"Kovanlık halkına yaptığımız hizmetlerin karşılığını aldık. Halkımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Kovanlık Belediye Başkanı olarak belde için büyük hedefleri olduğunu dile getiren Küçük, şöyle konuştu: "Beldeye en büyük hizmetim, beldenin tüzel kişiliğinin sürmesi kararının alınması olmuştur. Bu benim için büyük mutluluk vesilesi. Belediye başkanı olarak, hizmet çıtamı şimdi daha da yükselteceğim. Bu beş yıllık görev süremdeki en büyük hedefim Kovanlık beldesini ilçe yapmaktır."

Kovanlık beldesinin ilçe olması için gereken bütün şartları oluşturacaklarını anlatan Küçük, sözlerine şöyle devam etti: "Belediye ve belde halkı birliktelik oluşturarak belki 5 yıl içinde, belki de 10 yıl içinde Kovanlık ilçe olacaktır. Bunun için var gücümüzle çalışacağız."

21 Mart 2008 tarihinde nüfusu iki binin altında olan belediyelerin kapatılması yönünde 5747 sayılı kanun yürürlüğe girmiş, Kovanlık Belediyesi tarafından yürütmenin durdurulması için dava açılmış, Danıştay 8. Dairesi de, belediyenin tüzel kişiliğinin devamı kararı almıştı. Danıştay tarafından Kovanlık Belediyesi'ne yönelik verilen karar Türkiye'de yüzlerce belediyeye umut teşkil etmişti.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem