Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kuseyri'den Antakya Ziraat Odasına Ziyaret
Kuseyri'den Antakya Ziraat Odasına Ziyaret
14 Şubat 2011 / 16:48
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli’yi ziyaret etti.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli’yi ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında görevlerine başlayan Ziraat Odası Başkanı Denizli ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar dileyen Kuseyri, "Hatay çiftçisinin ve üreticisinin daha iyi şartlarda tarım yapabilmesi, üreticimizin böylelikle daha fazla gelir elde edebilmesi amacıyla odanızın gerçekleştireceği her türlü faaliyet, proje ve çalışmalara elimizden gelen bütün desteği vermeye çalışacağız" dedi.

Ortak paydaları olan Antakya ve Amik Ovası etrafında birleşmelerinin son derece önemli olduğunun altını çizen Kuseyri, "İlçemizde tarımda yaşanan sorunlar sadece üreticimizin ve çiftçimizin sorunları değildir, hepimizin sorunu Türkiye’nin ve Hatay’ın sorunudur. Hatay çiftçisinin yıllardır özlemini çektiği yakın zamanda da hayata geçecek olan Reyhanlı Barajı ile geçen hafta temeli atılan Dostluk Barajının da hayata geçmesiyle Amik Ovamızda 60 bin hektar alanın sulamasının, 20 bin hektar arazinin de taşkından korunması sağlanacak" şeklinde konuştu.

Amik ovasında ki sulanabilir tarım arazilerinin yeni barajlarla birlikte yüzde 90’lara çıkacağının altını çizen Kuseyri, "Barajlar sayesinde 11 bin kişiye ilave istihdam sağlanacak ve yılda 134 milyon 250 bin TL net gelir artışı elde edilecektir. Çiftçilerimiz barajların tamamlanmasıyla Amik Ovasından 1 değil birkaç ürün alacaklar, girdi maliyetleri ise yüzde 80 azalacaktır. Bu sayede çiftçilerimiz gün yüzü görecektir" dedi.

Antakya Ticaret Borsası olarak Ziraat Odası ile birlikte hareket ederek çiftçilere birlikte sunacakları projelerle lokomotif bir güç oluşturmayı düşündüklerini belirten Kuseyri, "Nerede tarımsal bir yenilik varsa çitçilerimize ve üreticilerimize sınmaya çalışmalıyız. Sorun ve sıkıntılara anında müdahale ederek çiftçilerimizi büyük zarardan kurtarmaya çaba göstermeliyiz. Temennimiz çiftçimizin yüksek gelir elde etmesidir. Bu sayede Antakya'mıza ve Amik Ovamıza bir canlılık gelecektir. Çiftçinin iyi üretim yapıp para kazanması demek esnafın da para kazanması demektir. Esnaflarımız geliri artan çiftçiler sayesinde daha fazla ticaret yapıp Hatay’ın ekonomisine daha çok katkı sağlamış olacaklardır" diye konuştu.

Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli ise, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri’nin tecrübelerinden faydalanacaklarını, Borsa’yı abi kuruluş olarak gördüğünü söyledi. Denizli, ayrıca, Kuseyri’ye yeni ponjelerinden de bahsetti.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem