Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kütahya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit:
Kütahya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit:
02 Şubat 2011 / 17:04
Kütahya pazarcı esnafının Kütahyalıya sunduğu ürünlerde soğuk vurma veya donmanın olmadığını bildiren Kütahya Esnaf Odaları Birliği ve Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Odası Başkanı İbrahim Yiğit, “Kütahyalı pazarcımız için sattığı ürün canından daha kı

Kütahya pazarcı esnafının Kütahyalıya sunduğu ürünlerde soğuk vurma veya donmanın olmadığını bildiren Kütahya Esnaf Odaları Birliği ve Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Odası Başkanı İbrahim Yiğit, “Kütahyalı pazarcımız için sattığı ürün canından daha kıymetlidir” dedi.

"PAZARCI MALINI FEDAKARLIKLA KORUYOR"

Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, Kütahya merkezde kurulan pazaryerinde çalışan pazarcı esnafını ziyaret etti. Ziyaretinde pazarcı esnafı ile sohbet eden Yiğit, pazarcı esnafının sattığı ürünlerin taze olduğunu söyledi. Yiğit yaptığı açıklamada; “Kütahya pazarcısı Kütahyalıya sunduğu ürünlerin neredeyse tamamı taze ve garantilidir. Kütahyalı pazarcı arkadaşlarım sattığı ürünü kışın soğuğunda donmaya karşı büyük bir fedakarlıkla korur. Gerekirse üzerindeki ceketi çıkarır sattığı sebze meyve donmasın diye üstünü kapatır gene de dondurmaz. Yani Kütahyalı pazarcı arkadaşlarım için mal canın yongasıdır” diye konuştu.

"PAZARCI GEREKİRSE EVİNİ DEPO OLARAK KULLANIYOR"

Kendisinin de daha önceleri pazarcılık yaptığını kaydeden Yiğit, “Pazarcı esnafımız yazın sıcağında kışın soğuğunda her türlü yorgunluğu ve fedakarlığı göze alarak il dışına gidip Kütahyalı halkımız için sebze ve meyvesini getiriyor ve halkımıza sunuyor. Hatta bazılarımız il dışından getirmiş olduğu sebze ve meyveleri soğuk almasın diye evinin bir odasına koyarak donmasını engelliyor. Bunun yanında yerlerinde sabahtan akşama kadar soğukta beklerken sattığı ürün donmasın diye çeşitli yöntemlere başvuruyor. Kimisi tezgahının etrafını naylon veya brandayla çevirirken kimisi de tenekelerde ateş yakarak ürünlerin donmasını engelliyor. Dolayısıyla Kütahyalı hemşerilerim Kütahyalı pazarcının satmış olduğu ürünleri gönül rahatlığıyla tüketebilirler” diye konuştu.

"TÜRKİYE’NİN EN UCUZ EN TAZE SEBZE VE MEYVESİNİ BİZ YİYORUZ"

Kütahya’nın birçok merkezin ortasında bulunmasından dolayı birçok avantaja sahip olduğunu bildiren İbrahim Yiğit, “Kütahya’mıza il dışından gelen ürünleri pazarcı esnafımız en ucuz maliyetle Kütahyalılara sunmaktadır. İlimiz bulunduğu konum itibariyle birçok merkezin ortasındadır. Dolayısıyla ilimize gelen sebze ve meylere nakliye ücreti fazla yansımamaktadır. Ben iddia ediyorum ki Türkiye’nin en ucuz sebze ve meyvesini biz halkımıza sunuyoruz. Kütahya’da pazarcı esnafımızın satmış olduğu ürünler ucuz olduğu kadar taze olarak da halkımıza sunulmakta. Bundan dolayı şanlı olduğumuzu söyleyebilirim” şeklindeki ifadelerini kullandı.

Kütahya’da pazarcılık yapan İsmail Yarlıgaç isimli pazarcı esnafı da ürünlerinde kesinlikle donmanın olmadığını, pazaryerinde kendilerinden çok sattıkları ürünleri düşündüklerini, gerektiğinde üzerindeki ceketi çıkarıp ürünlerin üstünü kapattıklarını söyledi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve Kütahya Sebzeciler ve Pazaryerleri Odası Başkanı İbrahim Yiğit, Kütahya merkezdeki pazaryerlerinin üstünün kapatılarak hem pazarcılar için hem de Kütahyalılar için pazaryerlerine büyük katkısı olan Belediye Başkanı Mustafa İça’ya da teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem