Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Mehmetçik Dershanesi Açıldı
Mehmetçik Dershanesi Açıldı
10 Ekim 2009 / 13:58
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı tarafından ilki 2005 yılında başlatılan Mehmetçik Dershaneleri uygulaması bu yıl da devam edecek.

Uygulama kapsamında şehir merkezi ve Çağlayancerit ilçesinde 230 öğrenci üniversite hazırlık kursu görecek.

Mehmetçik Dershanesi'nin açılışı için bu gün Kahramanmaraş Ticaret Lisesi binasında bir tören düzenlendi. Açılışta konuşan Harekat ve Eğitim Şube Müdürü Jandarma Binbaşı Kemal Sarıtaş, Mehmetçik Dershanelerinin eğitime katkısından bahsederek, bir çok öğrencinin bu kursların ardından Üniversiteli olduğunu söyledi.

Çağlayancerit'te 2008 yılına kadar kurs gören 311 öğrencinin ÖSS'ye katıldığını kaydeden Sarıtaş, bu öğrencilerin 131'nin dört yıllık, 66'sının da iki yıllık yüksek eğitim kurumlarına yerleştirildiği ifade etti. 2008-2009 eğitim öğretim döneminde de, dershaneye gidemeyen 150 öğrenciye, Kahramanmaraş Ticaret Lisesi'nde, 100 öğrenciye de Çağlayancerit'te kurs imkanı sağlandığına dikkat çeken Sarıtaş, bunlardan da 107'sinin yüksek eğitim kurumlarına yerleştiğini ifade etti. Sarıtaş, yeni eğitim öğretim döneminde de Mehmetçik Dershaneleri'nin, 12 yedek subay, 8 de kısa dönem er ile Kahramanmaraş ve Çağlayancerit'te toplam 230 öğrenciyi sınavlara hazırlayacağını belirtti.

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ise Mehmetçik Dershaneleri'nde kurs gören öğrencilerin büyük başarılar elde ettiğini söyledi. Başarıların devamının geleceğine inandığını dile getiren Akgül, ailelerin de öğrencilere destek vermesi gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Garnizon Komutanı Sezai Akgün, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ve Kahramanmaraş Dershaneler Birliği Başkanı Fatih Erdoğan, sınıfları gezdi. Burada öğrencilerle sohbet eden Vali Tanılır, öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem