Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Niğde'de Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 164. Kuruluş Etkinlikleri
Niğde'de Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 164. Kuruluş Etkinlikleri
23 Mayıs 2011 / 14:29
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 164. kuruluş yıldönümünü Niğde'de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 164. kuruluş yıldönümünü Niğde'de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Etkinlikler kapsamında İl Tapu Müdürü Aydın Dolmaz, Kadastro Müdürü Bahattin Kozlu, personelleriyle birlikte Niğde Valisi Alim Barut'u makamında ziyaret etti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün dünya standartlarına uygun hizmet sunmak amacıyla başlattığı Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ve Tapu Arşiv Bilgi Sistemi (TARBİS) gibi son derece modern bilgi işlem ağı ile çalıştığını ifade eden İl Tapu Müdürü Aydın Dolmaz, altyapı çalışmaları devam eden birçok projenin de en kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti.

Tapu hizmetlerinin kaliteli ve hızlı bir şekilde sunulması amacıyla yapılan iş ve işlem süreçlerinin sürekli kontrol altında tutulduğunu vurgulayan Dolmaz, "İlk olarak Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinde başlatılan ardından Türkiye genelinde 213 tapu müdürlüğünde faaliyete geçirilen online başvuru ve numaratörlü randevu sistemi ile vatandaşlara daha kolay ve hızlı bir şekilde hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Tapu işlemleri sırasında ihtiyaç duyulan bilgilendirme ile yaşanan olumsuzluk ve sorunların toplumsal duyarlılıkla giderilmesi için 444 82 78 numaralı hizmet hattının uygulamasına devam edildiğini hatırlatan Dolmaz, "Bu suretle vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanmakta ve şikayetleri değerlendirilerek anında sonuçlandırılmaktadır" şeklinde konuştu.

Vali Alim Barut ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 164. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem