Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ödemiş Müftülüğü Personeli Gölcükte Piknik Yaptı
Ödemiş Müftülüğü Personeli Gölcükte Piknik Yaptı
25 Temmuz 2011 / 12:52
Ödemiş Müftülüğü personeli yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Gölcük'te düzenlenen piknikte bir araya geldi. Her ay düzenli olarak düzenlenen toplantıya bu kez Gölcük Cumaönü Camii ev sahipliği yaparken toplantının açılışında Hamdibey Camii İmam-Hatibi Bekir

Ödemiş Müftülüğü personeli yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Gölcük'te düzenlenen piknikte bir araya geldi. Her ay düzenli olarak düzenlenen toplantıya bu kez Gölcük Cumaönü Camii ev sahipliği yaparken toplantının açılışında Hamdibey Camii İmam-Hatibi Bekir Çağlar Kuran-ı Kerim okudu.

Daha sonra toplantı gündemine geçildi. Toplantının açılışında konuşan Ödemiş Müftüsü Hasan Ersöz, “İmam; önder, lider, ileride olan kimse demektir. Sizlerde bulunduğunuz yerlerde önde olan kişilersiniz. Her konuda örnek ve önder olmak durumundasınız. Peygamberimizin varisleri konumundasınız. Peygamberimizin örnek davranışlarını çevremize aktarmak ve yaşayarak göstermek durumundayız. Söylediklerimizin tesirli olabilmesi için öncelikle kendimiz yaşamalıyız, yaşantımız ve söylediklerimiz arasında çelişki olmamalıdır. Bizlerin görevi din konusunda vatandaşları doğru bir şekilde aydınlatmaktır” diye konuştu.

ASGARİ FİTRE MİKTARI 7,5 TL

Ramazan ayının bu yılki temasının komşuluk olduğuna vurgu yapan Ersöz, “Bu yıl Ramazan ayı vaaz konularının ana teması “Ramazan ve Komşuluk” olarak belirlendi. Bu konu üzerinde Ramazan ayı boyunca daha da yoğun duracağız. Ramazandan önce Camilerimizin genel bir temizliğini yaptıralım, ses ve soğutma sistemlerine baktıralım, Camilerde bayanlara ayrılan yerlerdeki eksiklikleri giderelim, bayanlara ayrılan bölümlerin daha temiz, daha aydınlık ve daha düzenli olmasını sağlayalım. Bu yıl Ramazan ayında verilecek olan asgari fitre miktarı 7,5 T.L olarak belirlendi” dedi.

ERSÖZ BAYRAMDAN SONRA YENİ GÖREV YERİNE GİDECEK

Ersöz, tayininin Aydın ili Kuyucak ilçesine çıktığını muhtemelen Ramazan bayramından sonra Ödemiş'ten ayrılacağını da ifade etti. Daha sonra Ödemiş merkez, köy ve kasabalarda görev yapan tüm din görevlilerine, köfte ve ayran ikramı yapıldı.

Ödemiş Kızılay Kan Merkezi görevlileri de toplantıya katılarak; Ramazan ayında kan verenlerin oranında bir azalma olduğunu, ramazan ayında kan ihtiyacının azalmadığını daha da arttığını belirttiler.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem