Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Beyin Cerrahi Ameliyathanesi Açıldı
Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Beyin Cerrahi Ameliyathanesi Açıldı
02 Kasım 2010 / 17:11
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Nöroşirürji Anabilim Dalı'na büyük hizmetleri geçen Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu adına yeniden düzenlenen beyin cerrahi ameliyathanesinin törenle açılışı yapıldı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Nöroşirürji Anabilim Dalı'na büyük hizmetleri geçen Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu adına yeniden düzenlenen beyin cerrahi ameliyathanesinin törenle açılışı yapıldı.

Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu'nda açılış öncesi tören düzenlenirken, törene Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, çok sayıda öğretim üyesi ve davetli katıldı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Öktem, 1975 yılında Gevher Nesibe Tıp Fakültesi bünyesinde 8 yataklı servis olarak faaliyete geçen Nöroşirürji Kliniğinin başkanlığını 1980 yılından itibaren Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu'nun yürüttüğünü ve Prof. Dr. Paşaoğlu'nun 14 yıl süren başkanlığı süresince olağanüstü çalışmalarla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Kliniğini modern bir klinik haline getirdiğini ifade etti. Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu'nun kısaca özgeçmişinden de bahseden Prof. Dr. Öktem, "Kliniğimiz, bugün 49'u klinik ve 13'ü yoğun bakım olmak üzere 62 yatak ile İç Anadolu'da 7-8 milyon nüfusa hizmet etmekte" dedi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru ise, Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu'nun Tıp Fakültesi Hastanelerine, özellikle Nöroşirürji Anabilim Dalına büyük emeği geçtiğini söyledi ve Prof. Dr. Paşaoğlu'nun ismini Beyin Cerrahi Ameliyathaneleri'ne vermelerinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Başhekim Prof. Dr. Doğru, “Işığıyla diğer mumları aydınlatan, kendi ışığından bir şey kaybetmez, O'nun aydınlattığı ışıklar hastanelerimizde hala parlamakta ve hastaların derdine derman olmaktadır” diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven ile Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur'un kısa teşekkür konuşmaların ardından ise kürsüye gelen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu, Erciyes Üniversitesi'nin vefasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Paşaoğlu, “Gerçekten çok gururlandım ve aynı zamanda duygulandım. Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne, Tıp Fakültesine, Tıp Fakültesi Hastanelerine, öğretim üyelerine çok teşekkür ediyorum. İsmimi Beyin Cerrahi Ameliyathanesine vererek beni onura ettiler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu'na plaket takdim etti. Plaket törenin ardından davetliler ameliyathaneye geçti ve Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu ismi verilen Beyin Cerrahi Ameliyathanesinin açılışı yapıldı.

Prof. Dr. Aydın Paşaoğlu Beyin Cerrahi Ameliyathanesinde transkranial Doppler ultrasonografi, nöronavigasyon, intraoperatif ultrasonografi ve diğer yüksek teknolojilerin kullanıldığı 3 ameliyat odası, invaziv ve noninvaziv monitorizasyonların yapıldığı 14 yataklı yoğun bakım ünitesi bulunmakta. Ameliyathanede, Nöroşirurji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi 5 profesör, 1 yardımcı doçent ve 10 araştırma görevlisinden oluşan doktor kadrosu, yılda ortalama 2 bin 450 ameliyat yapmakta.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
kral hoca
yaşar sakarya
hocam için diyecek bişe yok allah sağlık versin sen bizim hep gönlümüzde olcan sevgiler
27 Şubat 2013 Çarşamba 11:01
Net Gündem