Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Profesyonel Ambulans Şoförleri Geliyor
Profesyonel Ambulans Şoförleri Geliyor
08 Temmuz 2010 / 14:22
Sağlık Bakanlığı ve Paramedik Derneği tarafından Bursa'da 5-9 Temmuz tarihleri arasında ''İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi'' kursu düzenlendi. Kursta başarılı olanlar Türkiye'nin değişik bölgelerinde ambulans şoförü olmak isteyenleri eğit

Sağlık Bakanlığı ve Paramedik Derneği tarafından Bursa'da 5-9 Temmuz tarihleri arasında ''İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi'' kursu düzenlendi. Kursta başarılı olanlar Türkiye'nin değişik bölgelerinde ambulans şoförü olmak isteyenleri eğitebilecek.

Türkiye'nin çeşitli illerinden Bursa'ya gelen toplam 16 eğitici eğitmen tarafından yaklaşık 20 kişiye kurs verildi. Eğitim sonrası eğitici olma hakkı kazanan personel ise, Bursa'da ambulans kullanmak isteyen sağlık memuru, ATT ve paramedik gibi kişilere ileri sürüş tekniklerini öğretecek. Kurs sonunda hem ambulans sürücü sayısının artırılması, hem de ambulansların daha güvenli olması hedefleniyor.

Kursun tanıtım toplantısı Sağlık İl Müdürü Dr. Özcan Akan tarafından Nilüfer Oto Pazarı'nda yapıldı. Akan, acil sağlık hizmeti veren personelin bu eğitimi almasıyla ambulansların daha güvenli olacağını söyledi. Kurslarda en iyi şekilde ambulans şoförü yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Akan, 'Kursiyerler trafiğe kapalı alanda oluşturulan parkurları en iyi şekilde bitirmeye çalışacaklar. Ambulans kullanırken karşılaşılabilecek risklere göre reflekslerini geliştirmeye yönelik uygulamalar yapacaklar" dedi.

Akan, hedeflerinin daha güvenli ve kaliteli acil sağlık hizmeti vermek olduğuna dikkat çekerek, acil sağlık hizmetine sadece medikal açıdan değil, güvenlik açısından da baktıklarını söyledi.

Zor eğitim şartlarından geçen geleceğin ambulans şoförü eğiticileri kursta hünerlerini sergiledi. Araçlar için son derece tehlike arz eden ıslak zeminde yaptıkları güvenli dönüşlerle izleyenleri büyüleyen kursiyerler, kursların son derece faydalı olduğunu ifade etti.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem