Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Şehit Er Murat Çavdar'ın Evinde Gözyaşları Sel Oldu
Şehit Er Murat Çavdar'ın Evinde Gözyaşları Sel Oldu
29 Nisan 2009 / 18:20
Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu şehit olan 9 askerden komando er Murat Çavdar'ın Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı Mataracı köyünde yaşayan akrabaları acı haberi alınca büyük üzüntü yaşadılar.

Aslen Trabzon Maçka doğumlu olan ancak babasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İETT Şöförü olması nedeniyle Beykoz'da yaşamını sürdüren ve kuaför salonu olan Murat Çavdar'ın Trabzon'da yaşayan akrabaları yeğenlerinin şehit olduğunu öğrenince büyük şok yaşadılar.

10 ay önce askere giden Murat Çavdar'ın Mataracı köyünde yaşayan amcası İsmail Çavdar, "Kendisiyle telefonla konuşurduk. Bana 'amca burdan benim dönüşüm yok. Öyle geliyor bana' derdi. Hep şehit olacağını söylerdi. Dediği de oldu. En son 20-25 gün önce telefonla konuştuk. Kendisi 10 aylık askerdi" dedi.

Murat ile en son konuştuğunda operasyona çıkacaklarını söylediğini ifade eden İsmail Çavdar, yeğeninin kendisine "Amca her an gidebiliriz ama gittiğimiz yerlere de neşeli bir şekilde gidiyoruz. Arkadaşlarımızla çok güzel uyumumuz var. Her gün birbirimize sen şehit olacaksın, ben şehit olacağım diyoruz" dediklerini hatırlatarak "Dedikleri de oldu. Allah ona şehitliği nasip etti. Vatan sağolsun" şeklinde konuştu.

Diğer amcası Orhan Çavdar ise gözyaşları içinde "Ne diyeyim ? Konuşacak halim yok" dedi.

Öte yandan Çavdar'ın 3 kardeşten evin tek oğlu olduğu öğrenildi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
murat abimmmmmmmmmm
veysel gündogdu
murat abı kanın yerde kalmıcak gözun arkada kalmasın artık senin annen bizimde annemiz her gün bi isteyi varmi diye sorü yoruz topranda rahat uyu abiçim beykoz seninle gurur duyo abi sen bizim bitanemizdın beeeee abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
23 Eylül 2009 Çarşamba 00:50
ŞEHİTLER ÖLMEZ..
RaB!A Sizgi
ruhun şad olsun murat abi sana kıyanların allah belasını versinn...hep kalbimizdesin murat abi allah mekanını cennet eylesin..o hainleri söliceğim tek şey var şunu bilsinler $EHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...!!!
03 Mayıs 2009 Pazar 17:59
vatan sağolsun
selçuk yıldız
kardeşimiz murata ALLAHTAN rahmet annemize babamıza ve bacılarımıza sabırlar dilerim sakın aglamayın kardeşimiz bizleri görüyor ve duyuyor sadece duvalar edin yüce türk milletinin başı sağolsun vatansağolsun...TÜRK BAYRAĞIMIZA MERMİ ATANLAR MECLİSDE ŞANLI TÜRK BAYRAĞINI KEFEN YAPANLAR TÜM ÜLKEDE VE BEYKOZDA ALLAH HEPİMİZE ŞEHİTLİĞİ VE BU VATAN UĞRUNDA ÖLMEYİ NASİP ETSİN AMİN.....
02 Mayıs 2009 Cumartesi 23:26
Net Gündem