Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Şehit Piyade Çavuş Selman Bozkurt Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehit Piyade Çavuş Selman Bozkurt Son Yolculuğuna Uğurlandı
06 Eylül 2008 / 20:30
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü tarafından tuzaklanmış patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Yozgatlı Piyade Çavuş...

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü tarafından tuzaklanmış patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Yozgatlı Piyade Çavuş Selman Bozkurt'un cenazesi, memleketi Yozgat'ın Sarıkaya İlçesine bağlı Küçükçalağıl köyünde toprağa verildi.

Şehit Piyade Çavuş Selman Bozkurt için önce Sarıkaya Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

Törene Yozgat Valisi Amir Çiçek, Jandarma Kayseri Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın, AK Parti Yozgat Milletvekilleri, Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Osman Coşkun, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, daire müdürleri, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende İl Jandarma Komutanlığı Adına bir konuşma yapan Jandarma Yarbay Hilmi Atabey, hainlerin asla emellerine ulaşamayacağını söyledi.

Daha sonra konuşan Yozgat Valisi Amir Çiçek, "Evladı vatan uğruna şehit olmuş anne ve babalar yüreğinize düşen ateşe rağmen en büyük onur ve gurur sahibi sizlersiniz. Sizler vatanı uğruna canını feda etmeyi şeref sayan bir evlat yetiştirmekle bu vatana karşı en büyük hizmeti yaptınız. Acınızı paylaşıyoruz, sizlerin ve Türk Milletinin başı sağ olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şehit Piyade Çavuş Selman Bozkurt'un cenazesi, köyü Küçükçalağıl'da ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi. Anne Yeter Bozkur ve Baba Halit Bozkurt, çocuklarının bayrağa sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Defin işlemlerinden sonra Jandarma Kayseri Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın, tabuta sarılı olan bayrağı ve Selman Bozkurt'un fotoğrafını baba Halit Bozkurt'a teslim etti. Bayrağı alan Baba Halit Bozkurt, "Vatan sağ olsun, Selman'ım nur içinde yatsın, geride kalan komutanlarımız sağ olsun" dedi.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem