Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Şekerbank 256. Şubesi'ni Sungurlu'ya Açtı
Şekerbank 256. Şubesi'ni Sungurlu'ya Açtı
23 Ekim 2009 / 21:42
Şekerbank, 256. şubesini Çorum'un Sungurlu ilçesine açtı.

Şekerbank Sungurlu Şubesi açılışına Sungurlu Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Orhan Karakaş, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Maden, daire amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı.

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Orhan Karakaş, Şekerbank'ın genç Cumhuriyet'in sanayi ve ticarette yükselme çabalarının bir parçası olarak şeker pancarı üreticisi ve şeker sektörünün finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1953 yılında, Pancar Kooperatif'leri Bankası adı altında Eskişehir'de kurulduğunu söyledi.

 Şekerpancarı üreticilerinin Pancar Kooperatiflerindeki küçük birikimlerinin birleşmesiyle oluşturulan sermaye ile hizmete giren bankanın 1956 yılında Ankara'ya taşınarak Şekerbank adını aldığını hatırlatan Karakaş, "Şekerbank, 1993 yılından itibaren özel banka statüsüyle dinamik bir yapıya kavuşmuş, büyük atılımlar yapmıştır.

Bu temel yapının bilincinde hizmet veren Şekerbank, kurucusu Pancar Kooperatifleri ortaklarının meydana getirdiği 1 buçuk milyonluk kitleden aldığı güçle bugünlere ulaşarak Türkiye'nin en köklü bankalarından biri olmuştur" dedi.

Karakaş'ın konuşmasının ardından bankanın açılışına geçildi. Açılış kurdelesini Sungurlu Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya ve davetliler birlikte kesti.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem