Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Selda'nın Ölüm Sebebinin Araştırılmasını İstediler
Selda'nın Ölüm Sebebinin Araştırılmasını İstediler
01 Ekim 2009 / 14:55
Spil Dağı eteklerinde dokuz ay önce ölü bulunan Selda Çakıl'ın intihar etmiş olamayacağını, cinayete kurban gittiğini düşünen ailesi, ilgililerden olayın detaylarıyla araştırılmasını istedi.

Spil Dağı eteklerinde dokuz ay önce ölü bulunan Selda Çakıl'ın intihar etmiş olamayacağını, cinayete kurban gittiğini düşünen ailesi, ilgililerden olayın detaylarıyla araştırılmasını istedi.

Turgutlu ilçesinde yaklaşık 1.5 yıl önce evinden ayrılan ve sır olan Selda Çakıl (16), 5 Ocak 2009 tarihinde Sipil Dağı eteklerinde karnından vurulmuş bir şekilde bulunmuştu. Yetkililer tarafından olayın intihar olduğu bildirilmesine rağmen Çakıl Ailesi yaşanan olayın cinayet olduğunu iddia ediyor. Aradan dokuz ay geçmesine rağmen kendilerine detaylı bir açıklama yapılmadığını öne süren anne Arife Çakıl ile oğlu Süleyman Çakıl, yetkililerden olayın araştırılmasını istedi.

OLAY TEKRAR ARAŞTIRILSIN

Uzun zamandır gündemde olan Münevver Karabulut cinayetinin çözülmesi Çakıl Ailesi'ne umut olurken, acılı aile de soru işaretleriyle dolu kızlarının ölüm olayının çözülmesini istiyor. Anne Arife Çakıl, kızının 1.5 yıl önce evden kaçtığını ve dokuz ay önce ölüm haberinin geldiğini belirterek şöyle konuştu: "Yetkililer tarafından bize bildirilen sadece kızımın intihar ettiği ve öldüğünde hamile olduğu. Bunun dışında bir bilgi alamadık. Ben kızımı çok iyi tanıyorum, ne olursa olsun intihar edecek bir insan değil. Kendisi değil tüfekle intihar etmek sineğin olduğu bir odaya dahi korkup girmezdi. Dağın başına nasıl çıkıp intihar etmiş? Birileri bana bunu izah etsin. Bir anne evladının durumunu neler yapıp yapmayacağını bilmez mi?"

Kızının kendini karnından vurarak intihar ettiğinin söylendiğini anlatan Arife Çakıl, şunları söyledi: "İntihar edecek bir insan neden bu kadar acılı bir yöntem seçer bu da ayrı bir konu. Biz bu olayın tekrar araştırılmasını istiyoruz. Kızımın intihar etmiş olduğuna beni kimse inandıramaz."

İNSANA HUZUR VEREN YAPISI VARDI

Ağabey Süleyman Çakıl ise, gece yalnız sokağa bile çıkmaya korkan kız kardeşi hakkında şunları söyledi: "Spil Dağı'na gidip nasıl intihar eder? Bunu aklım almıyor. Kardeşim insana huzur veren, hayata farklı bir pencereden bakan, kendi halinde bir insandı. İntihar etmiş olabileceğine kesinlikle inanmıyorum. Ancak birileri kardeşimi oraya götürerek intihar etmeye zorladıysa bilemem. Yaşanan bu olay soru işaretleriyle dolu. Biz rahat değiliz ve bu olayın sebebi neyse eksiksiz öğrenmek istiyoruz. Münevver Karabulut olayı nasıl aydınlatıldıysa kardeşimin olayının da aydınlatılmasını istiyoruz."

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
intikam
süleyman çakır
süleyman çakır bacısının intıkamını nasıl aldıysa süleyman çakılda oyle alcak mö aglesı benden korkun sana neler yapcam
11 Ocak 2010 Pazartesi 15:46
keske
tuba şahin
keske dıye baslık attım turkıyede yetkılıler gıc bır sey yapmıyor olaylar oylece kapanıp gıdıyorne yazıkki olan kızlarımıza ve aglelerine oluyor yetkılıler ellerinden geleni yapmıyor malesef yattıgı yer NUR MEKANI CENLET OLSUN
07 Kasım 2009 Cumartesi 21:15
intahar etmez
ülker sert
oncelıkle basınız saolsun bunun gibi yavrularımız kara toprakta yatar katıl ve katil zanlıları dısarda alem yapar allah belalarını verın
02 Kasım 2009 Pazartesi 17:05
Net Gündem