Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Şırnak Valiliği'nden Burs Müjdesi
Şırnak Valiliği'nden Burs Müjdesi
09 Eylül 2009 / 15:00
Şırnak Valiliği, üniversiteyi kazanan ve Şırnak Üniversitesi'nin 4 yıllık fakültelerine kayıt yaptıran toplam 800 öğrenciye aylık 150 TL burs verileceğini açıkladı.

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, Atatürk Çay Bahçesi'nde basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında, geçen sene Şırnak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından dershaneye gönderilen ve bu yıl 4 yıllık fakülte kazanan öğrencilere aylık 150 TL olmak üzere karşılıksız burs vereceklerini açıkladı.

Yerlikaya, "Burslar Ekim ayından itibaren öğrencilerimizin hesaplarına aktarılacaktır. Biz bunun kaynağını hem özel kuruluşlar hem de kamu kuruluşlarından temin ettik. Müracaatları gelecek hafta alacağız. Öğrencilerimizin burslarını ve onların okuma motivasyonunu artırmak için 2,3 ve 4. sınıflara geçtiklerinde alttan en fazla 1 dersi kalan tüm öğrencilerimize burs vermeye devam edilecektir. Bu yıl ve bundan önceki yıl 4 yıllık fakültelere kayıt yaptırmış şehit ve gazi ailelerimizin çocuklarının tamamına burs vereceğiz" diye konuştu.

Vali Yerlikaya, Şırnak'ta geçen yıl kurulan ve bu yıl ilk defa 4 yıllık fakülte için öğrenci alan Şırnak Üniversitesi'ne kayıt olan öğrencilere de 'şehrimize hoş geldin' bursu olarak aylık 150 TL burs vereceklerini söyledi. "Bu burs hem bizde ve hem de onlarda büyük bir heyecan yaratacak" diyen Yerlikaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu burs kaynaklarımızı ilimizde para kazanan ve istihdam yaratan üç tane holdingden temin ettik. Şırnak'ın Silopi ilçesinde Ciner Grubu'na ait CEYTAŞ Termik Santral'in sahibi Turgay Ciner tarafından 400 öğrenciye her ay 150 TL, Silopi'de faaliyet gösteren Doğan Karadeniz'e ait KARKEY'de 200 öğrenciye ve Mehmet Kutman'a ait GLOBAL Holding'den de 200 öğrenciye toplamda 800 öğrenciye burs imkanı sağladık. Ben Şırnak Valisi olarak şehrim, öğrencilerim ve velilerim adına her üç holding sahibine çok teşekkür
ediyorum."

"BİN ÖĞRENCİ DERSHANEYE GÖNDERİLECEK"

Vali Yerlikaya, bu yıl da bin öğrenciyi dershaneye göndereceklerini dile getirerek, "Bu öğrencilerimiz için 2 milyon TL kaynak ayrıldı. Kaynak önümüzdeki hafta aktarılacaktır. Bir yıllık tecrübemiz var. Şehrimizde faaliyet gösteren tüm dershanelerimize öğrencilerimizi hakkaniyetli bir şekilde dağıtacağız. 2009-2010 yılı eğitim-öğretim yılında hem dershanelerimiz, hem milli eğitim camiamız hem de öğrencilerimiz büyük gayret gösterip büyük bir başarı elde etmeyi ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.

Vali Yerlikaya, şehit ve gazi ailelerine de, "Şehit ve gazi ailelerimizin üniversiteye gidecek çocukları ve dershaneye kayıt yapacak çocukları için hiçbir karşılık almadan masraflarını biz üsteleniyoruz" müjdesini verdi. Yerlikaya, geçen yıl SODES çalışmaları kapsamında 5,5 milyon TL destek aldıklarını aktararak, "Bu yıl da Şırnak'a SODES projeleri kapsamında 10,7 milyon TL ödenek çıktı. Bu kapsamda Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sayın Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz ve Sayın DPT'nin müsteşarına Şırnak adına teşekkür ediyorum" dedi.

Sohbet toplantısına, Vali Yerlikaya'nın yanı sıra Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz, Vali Yardımcıları Mahmut Kaşıkçı ve Abdullah Aktaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Ürgen ve TSO Başkanı Osman Geliş katıldı.
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
ne saçma
serhıldan başkaldıran
çok saçma bi seçim hem dersaneye gönderiyoriyorsunuz hemde para veriyorsunuz ikisindende kazanç sağlıyorlar peki ya dersaneye göndermedikleriniz çok ihtiyacı olupta yardım etmediğiniz ler ne olacak bari burs ta yardımcı osaydınız bir yararınız olsun bu sistem çok yanlış bence derhal bi çözum bulsunlar yetkililere sesleniyorum burdan sesimi duyan yok mu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
17 Kasım 2010 Çarşamba 09:44
son burs
ismail
arkadaşlar ilk burs ekimde verildi ve on ay boyunca verilecek bu burs ve son burs hazirana denk geliyor haziran ayının bursu da verilecek mi verilirse çok çok iyi olur. burs için de çok teşekkürler ilk aylar sıkıntılıydı ama daha sonra çok iyi oldu sağolun.
03 Haziran 2010 Perşembe 19:46
YAZIK OLUYOR
MEHMET ADIGÜZEL
SODES ADI ALTINDA BÖLGEMİZE GÖNDERİLEN PARALARIN ÇOĞU YERİNDE KULLANILMADAN BUHAR OLDUĞU KANAATİ YAYGIN. AMA VEBALİ SİZİN
19 Ocak 2010 Salı 13:26
Net Gündem