Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Taşköprü Mahallesi Funda Sokak Sakinleri Asfalt İstiyor
Taşköprü Mahallesi Funda Sokak Sakinleri Asfalt İstiyor
14 Temmuz 2010 / 11:11
Yozgat Taşköprü Mahallesi Funda Sokak sakinleri, köy görünümündeki sokaklarının biran ince asfaltlanmasını bekliyor.

Yozgat Taşköprü Mahallesi Funda Sokak sakinleri, köy görünümündeki sokaklarının biran ince asfaltlanmasını bekliyor.

Yozgat Taşköprü Mahallesi Funda Sokak sakinleri, Yozgat Belediye Başkanı kendi evinin bulunduğu sokağı ikinci defa asfaltlatırken, kendilerinin bozuk olan yolda yürüyemediklerini iddia etti. 2009 yılının son aylarına doğru, sokaklarının kazılarak kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesinin döşendiğini belirten vatandaşlar, "Belediye kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesinin üzerini toprakla kapatıp gitti bir daha geri gelmedi. Yağmur suyu için ızgaralar döşenmediği için yağmursuyu şebekesi işe yaramıyor. Çamlıktan gelen sel suları toprak olan yolu tamamen yürünemez hale getiriyor. Biz kış boyu çamurda gidip geldik, çocuklarımız okula gittiğinde arkadaşları, köyden mi geliyorsunuz diye dalga geçtiler. Şuanda yolda yürüyemez durumdayız, yaşlı insanlar ve çocuklar yoldaki çakıl taşlarından yürüyemedikleri için düşüp, dizlerini ve kollarını yaralıyor" dedi.

Yozgat Belediye Başkanının, kendi evinin sokağını ikinci defa asfaltlattığını ileri süren mahalle sakinleri, "Bizim sokağımızda çamurdan çıkılmıyor, çöplerimiz zamanında alınmıyor. Yurt dışından veya il dışından gelen yakınlarımız, 'Bu nasıl şehir, siz köyde mi yaşıyorsunuz? Köyde dahi artık sokaklara parke taş döşeniyor, asfalt atılıyor. Sizin burada yolda yürünmüyor' diyorlar. Belediyeden biran önce yolumuzu yapmasını istiyoruz, bizimde Yozgat'ta yaşadığımızı unutmasınlar. Sürekli şehir merkezinde çalışmak yerine birazda kenar mahallelerle ilgilensinler" diye konuştular

Taşköprü Mahallesi Muhtarı Abdurrahman İnaltekin, Funda Sokağı'nın yapılması için defalarca belediye fen işleri müdürlüğüne gittiğini belirterek, "Yapacağız diyorlar, fakat hiç ilgilenmiyorlar, asfalt olan yolların üzerine ikinci asfaltı atıyorlar, bozdukları yolu yapmıyorlar" ifadelerini kullandı.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem