Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Turgut Reis Gemisi Ünye'de
Turgut Reis Gemisi Ünye'de
17 Temmuz 2009 / 22:46
TCG Turgutreis firkateyni üç günlük ziyaret için Ünye'ye geldi.

Sabah saatlerinde Ünye Limanına demirleyen TCG Turgut Reis Fırkateynin Komutanı Dz.Kur.Yrb.Kerem Eren, beraberinde Ünye Garnizon Komutanı Binbaşı Arif Yekebaş ile birlikte İlçe Kaymakamı Dr. Osman Günaydın'ı ziyaret etti. Misafirlere Ünye ile ilgili kısa bir brifing veren Kaymakam Dr. Osman Günaydın, "Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Günaydın, misafirlere günün anısına birer hediye takdim etti. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Garnizon Komutanlığı'nı ziyaret eden TCG Turgut Reis heyeti daha sonra Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu'nu makamında ziyaret ettiler. Heyeti kapıda karşılayan Başkan Arpacıoğlu, "Türkiye'nin gururu olan bir gemimizi burada ağırlamaktan onur ve gurur duyuyorum. Böylesine büyük bir savaş gemisi ilk defa Ünye'mizi ziyaret ediyor" diye konuştu.

TCG Turgut Reis Fırkateyni Komutanı Dz.Kur.Yrb.Kerem Eren ise Karadeniz'de bir çok limanı ziyaret ettikleri, ancak Ünye'ye ilk kez demirlediklerini dile getirdi. Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, heyete günün anısına hediyeler takdim ederken, gemi komuta heyeti ise Başkan Arpacıoğlu'na TCG Turgut Reis gemisinin maketini ve şapkasını hediye ettiler.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Eyüp kacar
Eyup kacar
Özledim hem kerem komutanımı hemde tcg turgutreis
20 Haziran 2014 Cuma 03:26
Kıymetli Komutanım
hüseyin şimşek
Ben Komutanımızın ilk postasıydım. Kendisi çok Kaliteli bir ASKER'dir Selamlar
30 Nisan 2013 Salı 10:21
ilklerin gemisi
mustafa boz
Türk donaNmasında ilklerin gemisi olarak bilinir.
İlk defa ünye ye gelmesi de farklı bir ayrıcalık.
Turgutreis ailesine selamlar
05 Temmuz 2012 Perşembe 12:52
Net Gündem