Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yaşlı Kadın Müteahhit Kurbanı
Yaşlı Kadın Müteahhit Kurbanı
25 Şubat 2010 / 08:21
Polisteki sorguları tamamlanan ve aralarında cinayeti işlemesi için ilk teklifin götürüldüğü kişinin de bulunduğu 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Bayrampaşa'da 'elektrik idaresinden geliyoruz' diyerek eve giren bir kişi tarafından öldürülen Mukadder Balcı'nın (67) kat karşılığı arsasını verdiği ve mahkemelik olduğu müteahhidin kurbanı olduğu anlaşıldı. Cinayet, müteahhidin, yaşlı kadını öldürmesi için tuttuğu kiralık katili zehirlemeye kalkmasıyla aydınlandı.

İstanbul Bayrampaşa'da bir yıl önce 67 yaşında ki Mukadder Balcı' isimli bir kadın evinde bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. 9 bıçak darbesi alan yaşlı kadın ise olay yerinde hayatını kaybetti.

İlk zanlı masum çıktı

Cinayetten sonra soruşturma başlatan Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçak elektrik kullananları dolandırdığı ileri sürülen bir kişiyi gözaltına aldı. M. T., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak avukatların itirazı üzerine şüpheliden alınan DNA örnekleri ısırılan kardeşlerden alınan tükürük DNA'ları ile uyuşmayınca M.T. serbest bırakıldı.

Yaşlı kadın müteahhit kurbanı

DosyanIn yeniden açılması üzerine polis yeniden soruşturma başlattı. Yapılan araştırma sonunda Balcı'nın arsalarını kat karşılığı verdiği müteahhit Osman Yazıcı'nın yanına sürekli gelen Barış Başarır isimli kişi takibe alındı. Bu kişinin bir süre sonra zehirlendiği için hastaneye kaldırıldığını gören polis ifadesine başvurdu. Çelişkili ifadeler veren zanlı çapraz sorguda her şeyi itiraf etti. Müteahhidin, yaşlı kadını öldürmesi için kendisine 15 bin TL para ve ev vereceğini söylediğini belirten Başarır, bu nedenle yaşlı kadını öldürdüğünü ancak Yazıcı'nın sadece parayı verdiğini vaat ettiği arabayı ve evi vermediğini söyledi. Kendisinin bunları istediğinde müteahhit tarafından zehirlendiğini de söyleyen katilin bu iddiaları üzerine arsayı ele geçirmek için yaşlı kadını öldürttüğü belirtilen müteahhit Osman Yazıcı (62) ve oğlu Cemal Yazıcı (38) Yalova'da yakalanarak gözaltına alındı.


Kaynak : aksam
Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem