Ana Sayfa
 
 
 
ARŞİV
    Süper Lig
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yozgat Muhtarlar Derneğinden Vali Şentürk'e Ziyaret
Yozgat Muhtarlar Derneğinden Vali Şentürk'e Ziyaret
03 Ağustos 2010 / 16:25
Yozgat Muhtarlar Derneği başkan ve üyeleri, Yozgat Valisi Necati Şentürk'ü ziyaret etti.

Yozgat Muhtarlar Derneği başkan ve üyeleri, Yozgat Valisi Necati Şentürk'ü ziyaret etti.

Yozgat'ta bulunan 21 Mahalle ve bazı köy muhtarlarını valilik toplantı salonunda kabul eden Vali Necati Şentürk, muhtarlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Muhtarların köylerin mülki amiri olduğunu belirten Vali Şentürk, "Muhtarlar köylerin tüm sorunlarıyla ilgilendikleri için köylerin mülki amiri gibidir. Bende muhtarları vali yardımcılarından sonra gelen bir müessese gibi değerlendiririm. Kapım her zaman muhtarlara açıktır. Muhtarlarımız sorunlarla ilgili olarak randevu dahi almadan görüşme yapabilirler. Çünkü muhtarların sorunu halkın sorunudur" dedi.

Yozgat'ın Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden birini olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, "İş adamlarımızı Yozgat'a yatırım yapmaya davet ediyoruz. Yozgat'a yatırım yapmalarını istiyoruz. Bu konuda muhtarlarımızdan da destek bekliyoruz" diye konuştu.

Yozgat Muhtarlar Derneği Başkanı Nurettin Koç, mahallelerde yaşanan sorunları dile getirerek, en büyük sorunlarının yol sorunu olduğunu söyledi. Ayrıca fondan yardım alan vatandaşlar araştırılırken muhtarların da görüşünün alınmasını isteyen Koç, vatandaşların durumunu en iyi mahalle muhtarlarının bileceğini belirtti. Bunun üzerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürünü arayan Vali Şentür, vakıftan yardım alan vatandaşların güncellenmesi sırasında muhtarlardan da bilgi alınmasını istedi. Vali Şentürk, muhtarlara ayrıca bir görev vererek, mahallelerinde bulunan fakir vatandaşların listesini istedi.

Boğazlıyan Göğdecili Köyü Muhtarı Nail Oğuzhan, köy halkının yardımıyla, köylerinde kanalizasyon foseptik çukurunu yaptıklarını belirterek, kanalizasyon şebekesinin biran önce döşenmesi konusunda Vali Necati Şentürk'den yardım istedi.

Oy Ver : 1 2 3 4 5   
Net Gündem